A Kadro 2021 KPSS A Grubu Maliye Konu Anlatımı

Fiyat:
400,00 TL
İndirimli Fiyat (%37,5) :
250,00 TL
Kazancınız 150,00 TL
Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiğinde

MALİYE KONU ANLATIM KİTABI 2021
Konu anlatımlı kitabımız, hem Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (KPSS) ve hem de diğer mesleki sınavlara (Sayıştay, İdari Hâkimlik, Vergi Müfettiş Yardımcılığı vb.) hazırlık çalışmalarınızı sistematik ve pratik hale getirip, bilgiyi anlayarak öğrenmenize yardımcı olmak amacıyla hazırlanmıştır.

Bu kitaptaki her konu sınav kaygınızı azaltmak, işlevsel bilgilerinizi sınavlara ve meslek yaşamınıza kolayca taşıyabilmek ve konuyu en akılda kalıcı şekilde öğrenmek amacıyla örneklendirilerek basit ve anlaşılır cümlelerle hazırlanmıştır.

Konu anlatımlı kitabımız; Maliye Teorisi - Kamu Harcamaları - Kamu Gelirleri, Vergi Teorisi ve Uygulamaları - Devlet Borçlanması - Devlet Bütçesi – Genel Vergi Hukuku ve Türk Vergi Sistemi olmak üzere sekiz bölümden oluşmaktadır. Ayrıca kitabımızda yer alan içindekiler kısmı, ilgilendiğiniz konunun sorularına daha hızlı ulaşmanıza ve ihtiyacınız olan bilgiyi kısa sürede öğrenmenize yardımcı olacaktır.

Kitaptaki her bir bölüm, konu bütünlüğünü bozmadan ve sistematik ilerleyişi destekleyecek biçimde sıralanmış olup, çalışma sürecinizde bilişsel yapınıza uygun bir düzende ilerlemenizi destekleyecektir.

Konu anlatımlı kitabımız, basım tarihine kadarki (2021 yılı başı) tüm güncel sirkü ve bilgilerin yanında gerek kanun, gerekse Cumhurbaşkanı Kararnameleri ve Cumhurbaşkanı Kararlarındaki değişiklikleri içermektedir. TBMM tarafından 05.12.2019 tarihinde kabul edilen ve 07.12.2019 tarihinde resmi gazetede yayımlanan 7194 sayılı "Dijital Hizmet Vergisi ile Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun ile 16.10.2020 tarihinde Resmi Gazete ’de yayınlanan “Kamu Malî Yönetimi Ve Kontrol Kanunu İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun” değişikliklerine kitabımızda yer verilmiştir.

Kitabın hazırlanma sürecinde maliye alanındaki en temel akademik kaynaklardan ve sınavlarda çıkmış soruların konu içeriklerinden yararlanılmıştır. Sınavlara hazırlanan siz değerli öğrencilerimizden gelen talepler, yılların vermiş olduğu birikim ve deneyimlerle birleştirilmiş ve konuların anlatımında sade, yalın ve anlaşılır bir anlatım tarzı tercih edilmiştir. Böylelikle maliye konularına çalışma sürecinin aynı zamanda bir öğrenme yaşantısına dönüştürülmesi amaçlanmıştır.

Tüm titiz çalışmalara rağmen kitapta karşılaşabileceğiniz hata ve eksiklikler ile tüm soru ve önerilerinizi mh.yildiz@hotmail.comadresine iletebilirsiniz.

Gireceğiniz tüm sınavlarda başarılar dilerim.


 
"Başarı amacın yoksa amacı olan insanların başarısı için araç olursun. Araç olma amaç bul, farkındalık yarat ve kendini keşfet, öyle ya da böyle kalan zamanda bilgilileri değil bilgileri öğren. Emeğine, enerjine, zamanına sahip çık ve onu öyle bir kullan ki rakibine çaldırma. Bu kalabalıkta ya kendini imha edecek ya da inşa edeceksin. Bilmelisin ki herkes kapıda ve zili çalma peşinde. İnşa etmek istiyorsan düşünmeden ışığını yak, anahtarı bul ve zili çalmadan anahtarı çevir, kapıyı aç. Başarı da sende başarısızlık da. Kendi kendini yen ki KPSS ve kurum sınavları yenilsin...
 
 • Baskı Tarihi
 • 2021
 • Baskı Sayısı
 • 1. Baskı
 • Yayınevi
 • A Kadro Eğitim Kurumları
 • Yazar
 • Komisyon
 • Sayfa Sayısı
 • 488
 • Ebat
 • 19x27
 • Cilt
 • --

 
Diğer Özellikler
Stok Kodu9786057441942
MarkaA Kadro Eğitim Kurumları
Stok DurumuTÜKENDi
9786057441942

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.