• Tüm Kategoriler
  • AKADEMİ KÜRESEL KRİZ VE BORSA ETKİLEŞİMİ - ÇİĞDEM KURT CİHANGİR

   AKADEMİ KÜRESEL KRİZ VE BORSA ETKİLEŞİMİ - ÇİĞDEM KURT CİHANGİR
   Görsel 1
   Fiyat:
   30,00 TL
   İndirimli Fiyat (%35) :
   19,50 TL
   Kazancınız 10,50 TL
   19.50 www.akfonkitap.com
   Aynı Gün Kargo
   Bu kitapta, Küresel Kriz sırasında, çeşitli ülkelerin borsa endeks getirilerindeki değişiklik, dünya genelinde hisse senedi piyasalarındaki oynaklığın ölçüsü olarak kabul edilen VIX endeksi kullanılarak ölçülmüş ve her bir borsa endeksinin VIX ile ilişkisi belirlenerek, kriz şiddet katsayısı hesaplanmıştır.
   Bu amaçla, dünya genelinde çeşitli bölgelerden seçilen 22 ülke ve 1 Euro alanına ait 25 borsa endeksinin, VIX açıklayıcı değişkeni esas alınarak, Küresel Krizdeki değer kayıpları, Kalman Filtre tahmin yöntemi ile hesaplanmıştır. Çalışmada üç önemli sonuca ulaşılmıştır. 
   Birincisi, Küresel Kriz öncesinde artan finansal entegrasyonun ülkeler arasında daha güçlü ve kalıcı ilişkilerin oluşmasına zemin hazırladığı ve bu durumun da Küresel Kriz sırasında borsalar arasındaki yakınsamanın artmasına neden olduğu tespit edilmiştir. 
   İkincisi, genel olarak oynaklık endeksi VIX’deki bir birimlik değişikliğin, borsa endeksinin getirisinde neden olacağı değişiklik belirlenmiştir. 
   Üçüncüsü, her bir borsa endeksi için hesaplanan kriz şiddet katsayıları ile incelenen borsa endekslerinin Küresel Krizden etkilenme dereceleri hesaplanmıştır. 
   Çalışmada ortaya çıkan sonuçlar, finansal piyasalar arasında karşılıklı bağımlılığın arttığı günümüz koşullarında, finansal birimlerin yatırım kararı vermelerinde ve strateji geliştirmelerinde faydalı olacağını göstermektedir
   Yazar: Dr. Çiğdem Kurt Cihangir
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786059048477
   MarkaAkademi Eğitim Yayınları
   Stok DurumuVar
   9786059048477

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.