• Tüm Kategoriler
  • Arabuluculuk Sınavlarına Hazırlık Soru Bankası Pelin Atila Yörük 2022

   Fiyat:
   120,00 TL
   İndirimli Fiyat (%5) :
   114,00 TL
   Kazancınız 6,00 TL
   14,24 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
   Aynı Gün Kargo

   Arabuluculuk
   Sınavlarına Hazırlık Tamamı Çözümlü Soru Bankası
   ve
   İlgili Mevzuat

   Toplam 
   622 Soru

   Editör: Dr. Pelin Atila Yörük
    
   Yazarlar
   Semra KANALP ERDEN
   Ebru ÇORBACIOĞLU
   Umut KERSE
   Ayşe SARICA


   İçindekiler
    
   Modül 1
   Çatışma Ve İletişim
   Modül 2
   Arabuluculuk Nedir?
   Modül 3
   Arabuluculuk Sürecinin Temel İlkeleri
   Modül 4
   Arabulucu Kimdir?
   Modül 5
   Arabuluculuk Aşamalarının Gözden Geçirilmesi
   Modül 6
   Hazırlık Aşaması
   Modül 7
   Başlangıç Aşaması
   Modül 8
   Arabuluculuğun İnceleme Aşaması
   Modül 9
   Arabuluculuğun Müzakere Aşaması
   Modül 10
   Arabuluculuğun Sonuç / Anlaşma Aşaması
   Modül 11
   Uygulama Eğitimi
   Modül 12
   Arabuluculuk Eğitimi
   Modül 13
   Arabuluculukta Etik
   Modül 14
   Arabuluculukta Taraf Vekilliği

   6325 Sayılı Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanunu
   Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanunu Yönetmeliği
   Arabuluculuk Asgari Ücret Tarifesi
   Karma Sorular
   Deneme Sınavı Soruları
   Arabuluculuk Sürecine İlişkin Genel Açıklama

   Önsöz
   Arabuluculuk dünyanın birçok ülkesinde uzun yıllardan beri uygulanan bir uyuşmazlık çözüm yöntemidir. Bu yöntem ile taraflar aralarında doğmuş yahut doğabilecek uyuşmazlıkları arabulucu eşliğinde karşılıklı olarak müzakere ederek çözüme ulaştırmaya çalışır. Aslında arabuluculuk çözüm yöntemi ülkemizde de uzun yıllardan beri doktrinde tartışılmış bir konuydu. Uygulamada da ihtiyaç duyulan bu yönteme ilişkin gerekli düzenlemelerin yapılması için bir komisyon kuruldu.
   6325 Sayılı Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanunu, 7/6/2012’de kabul edilerek 22 Haziran 2012’de Resmi Gazetede yayımlanmıştır. Bu kanunun 28 ilâ 32’inci maddeleri ile geçici maddeleri yayımı tarihinde, diğer hükümleri ise yayımı tarihinden bir yıl sonra yürürlüğe girmiştir.

   Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanunu ve Yönetmeliği ile işçi işveren uyuşmazlıklarında dava şartı arabuluculuk düzenlemesi yapılmış, 01.01.2018 tarihinden itibaren iş uyuşmazlıklarında dava şartı arabuluculuk uygulanmaya başlamış, 1 Ocak 2019’da 7155 Sayılı Kanunla ticari uyuşmazlıklarda dava şartı arabuluculuk hükümleri getirilmiş ve akabinde 28/7/2020 tarihli ve 31199 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 7251 sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun ile tüketici uyuşmazlıklarında arabuluculuk zorunlu hale getirilmiştir. Bu şekilde arabuluculuk günümüzde daha geniş uygulama alanı bulmuştur.

   Arabuluculuk ülkemizde yeni gelişmekte olan bir meslek haline geldiğinden hem sicile kayıtlı arabulucuların hem de arabuluculuk yapmadığı halde arabuluculuk görüşmelerine katılan taraf vekillerinin hatta yakın zamanda yapılacak arabuluculuk sınavına hazırlanan meslekdaşlarımızın teorik ve uygulamaya yönelik bilgilerin bir arada bulunduğu  böyle bir kitaba ihtiyacı olduğunu düşünerek bu kitabı  yazmaya karar verdik.

   Arabuluculuk Daire Başkanlığının yayımladığı Arabuluculuk el kitabında belirtilen tüm modüllere ilişkin sorular ve çözümlerin yer aldığı bu kitabımız aynı zamanda uygulamada da rastlanılabilecek birçok ihtilafı da çözmeye yönelik pratik bilgiler içermektedir. Ayrıca arabulucuların kendilerine görev tevdi edilmesinden itibaren arabuluculuk sürecini sonuçlandırana kadar hazırlaması gereken tutanaklar kitabımızda mevcuttur. Aynı zamanda Arabuluculuk Kanun ve yönetmelikler ile 2021-2022 yılı asgari ücret tarifesi ve 7/8/2019 tarihinde Türkiye’nin de imzaladığı Singapur Sözleşmesine ilişkin hükümleri de içeren kitabımız başta arabulucular olmak üzere arabuluculuk sınavına hazırlananlar, taraf vekilleri, hakimler ve akademisyenlere de ışık tutacak mahiyettedir.

   Soru ve önerileriniz için iletişim:
   aysesaricaticaret@gmail.com

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786257483742
   MarkaSavaş Yayınevi
   Stok DurumuVar
   9786257483742

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.