• Tüm Kategoriler
  • ATEŞ İnsan Hakları ve Demokratikleşme Soru Bankası 2022

   Fiyat:
   120,00 TL
   İndirimli Fiyat (%30) :
   84,00 TL
   Kazancınız 36,00 TL
   10,49 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
   Aynı Gün Kargo
   ATEŞ

   İnsan Hakları ve Demokratikleşme Soru Bankası


   Savaş Yayınları 2022

   Prof.Dr Ahmet Nohutçu
   Kaymakam Ahmet Gazi Kaya


   İçindekiler
    
   1.   Bölüm
   İnsan Haklarının Özellikleri Ve İnsan Haklarıyla İlgili Kavramsal, Kuramsal Ve Tarihsel Çerçeve

   2.   Bölüm
   1982 Anayasasında Temel Haklar, Hürriyetler Ve Ödevler
    
   3.   Bölüm
   İnsan Hakları Ve Demokratikleşme İle İlgili Yasal Düzenlemeler
    
   4.   Bölüm
   İnsan Hakları Konusunda Yer Alan Ulusal Mekanizmalar

   5.   Bölüm
   Avrupa Birliği Uyum Komisyonu, Avrupa Birliği Başkanlığı, Avrupa Birliği Eğitim Ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı, Türkiye – AB İlişkileri, AB’ye Katılım İçin Ulusal Eylem Planı Ve Türkiye’nin Yeni Avrupa Birliği Stratejisi – Uyum Yasaları
    
   6.   Bölüm
   İnsan Hakları İle İlgili Uluslararası Sözleşmeler Ve Belgeler
    
   Önsöz

   Çok Kıymetli Kaymakam Adaylığı Sınavına Hazırlanan İdealist Arkadaşlarımız,

   Kaymakamlık sınavının özgül ağırlığı en yüksek alanı, hiç kuşkusuz Türkiye’de Demokratikleşme ve İnsan Hakları dersidir. Kaymakamlık sınavına hazırlık kulvarında 20 yılı aşkın tecrübemiz, emeklerimiz ve birikimimiz kapsamında adayların kavramakta ve hazmetmekte en zorlandığı kaymakamlık sınavı konusu hiç değişmeksizin bu ders olagelmiştir.

   Binaenaleyh elinizde tuttuğunuz ATEŞ İnsan Hakları ve Demokratikleşme Soru Bankası, sizlerin Türkiye’de Demokratikleşme ve İnsan Hakları dersinin kapsamına, içeriğine ve konularına daha kolay ve sağlam biçimde hâkim olup, güven içinde hayalinizdeki kaymakamlık mesleğine doğru yol almanızda katalizör işlevi görmesi amacıyla hazırlanmıştır.

   İş bu kitabımızda; geçmiş yılların tüm sınavları incelenerek sınavda sorumlu tutulan konular ve çıkmış soruların birlikte sentezi neticesinde sınava girecek sizlerin, başkaca kaynağa ihtiyaç duymadan sınava girmeniz amaçlanarak tüm temel konulara detay ve incelikleriyle değinilmiş, bu minvalde sorular doyurucu açıklamalarıyla KAPSAMLI ve EKSİKSİZ tutulmuştur.

   Soru Bankamızın sistematiğiyle ilgili dikkatinizi çekmek istediğimiz önemli hususlar şunlardır:

   1. Soru Bankamızın sistematiğinde İnsan Hakları ve Demokratikleşme alanı kendi içinde 6 bölüme ayrılmıştır. Bunlar;
    
   • İnsan Haklarının Özellikleri ve İnsan Haklarıyla İlgili Kavramsal, Kuramsal ve Tarihsel Çerçeve
   • 1982 Anayasasında Temel Hak ve Hürriyetler
   • İnsan Hakları ve Demokratikleşme ile İlgili Yasal Düzenlemeler
   • İnsan Hakları Konusunda Yer Alan Ulusal Mekanizmalar
   • Avrupa Birliği Uyum Komisyonu, Avrupa Birliği Başkanlığı, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı, Türkiye - AB İlişkileri, AB’ye Katılım için Ulusal Eylem Planı ve Türkiye’nin Yeni Avrupa Birliği Stratejisi – Uyum Yasaları İnsan Hakları ile İlgili Uluslararası Sözleşmeler ve Belgeler

   2. Her bölüm kendi içinde konu akışını bozmadan sınavlarda soru çıkabilecek noktalar sorulaştırılarak kitaplaştırılmıştır.
   3. Bölümlerde yer alan konulara tam olarak hakimiyet sağlanacak şekilde seçmeli sorulara (1088) ve ayrıca her bölümün sonunda konuların pekişmesi için Doğru / Yanlış ve sayısal ifadelerden oluşan boşluk doldurma sorularına (388) yer verilmiştir. Şöyle ki;
    
   Bölüm Adları Çoktan
   Seçmeli
   Soru Sayısı
   Boşluk Doldurma ve Doğru / Yanlış Soru Sayısı
   İnsan Haklarının Özellikleri ve İnsan Haklarıyla İlgili Kavramsal, Kuramsal ve Tarihsel Çerçeve 126 35
   1982 Anayasasında Temel Hak ve Hürriyetler 218 33
   İnsan Hakları ve Demokratikleşme ile İlgili Yasal Düzenlemeler 218 77
   İnsan Hakları Konusunda Yer Alan Ulusal Mekanizmalar 157 69
   Avrupa Birliği Uyum Komisyonu, Avrupa Birliği Başkanlığı, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı, Türkiye - AB İlişkileri, AB’ye Katılım İçin Ulusal Eylem Planı ve Türkiye’nin Yeni Avrupa Birliği Stratejisi – Uyum Yasaları 40 12
   İnsan Hakları ile İlgili Uluslararası Sözleşmeler ve Belgeler 329 157
   TOPLAM SORU SAYISI 1088 383

   4. En güncel mevzuat dahlinde İnsan Hakları ve Demokratikleşme alanında hem ulusal hem de Uluslararası mevzuatta yapılan en son değişiklikler işlenmiştir.

   5. Kitapta yer alan soruların açıklama kısımları, konuların iyice anlaşılıp kavranabilmesi için yeterli ölçüde verilmesine dikkat edilmiştir.

   6. Kitapta yer alan soruların açıklama kısımlarında önem arz eden yerler koyu renkle ve altı çizilerek verilmesine dikkat edilmiş ayrıca sayısal kelimler rakamla verilerek dikkat çekilmesi hedeflenmiştir.

   Kaymakam Adaylığı Sınavına hazırlanan idealist arkadaşlarımız;
   Bir konuyu pekiştirmenin en iyi yolu soru çözmektir. Sınavı kazanmak için öncesinde bol soru çözerek, pratik yapmak başarılı olabilmenizin olmazsa olmaz şartıdır. Sınav öncesinde bol soru çözerek pratik yapanlar, soru çözmeyenlere göre kesinlikle daha fazla başarılı olmaktadırlar.
   Sınava hazırlanırken BOL VE ÇOK SORU ÇÖZMEK:

   Çalıştığınız konuları daha iyi anlamanızı ve pekişmesini sağladığı gibi, size sınav öncesinde pratik kazandırır, öğrendiğiniz bilgileri geri çağırmayı öğretir ki, sınavda tam da sizden istenen şey budur.

   Öğrendiğiniz bilginin nasıl kullanılabileceği hakkında size yol gösterir.

   Öğrendiklerinizin çeldirici seçenekleriyle birlikte nasıl sorulabileceği hakkında size fikir verir.

   Hangi konulara daha fazla ağırlık vermenizi sağlayarak, gereksiz yerlerde zaman harcamanızı önler, önemsiz yerlerde gezinmenizi engeller ve sınav sürecinde en kıymetli değer olan zamandan tasarruf ettirir.

   Sizin değil soru hazırlayanların neyi önemsedikleri ve nasıl soru sorabilecekleri anlamanızı sağlayarak, sınavda soruları kolaylıkla ve rahatlıkla soru çözmenizi sağlar.
   • Eksik konuları hatırlatarak, ilgili konulara yoğunlaşmanızı sağlar.
   •  
   • Nihayet, sınavda karşılaşacağınız tereddütleri, yanılmaları, şaşırmaları ve aksilikleri önceden deneyimleyerek kendinizden emin ve güvenle gireceğiniz sınavda başarılı olmanızda katalizör etkisi yapar.
   •  
   Sonuç olarak, ATEŞ İnsan Hakları ve Demokratikleşme Soru Bankamızdaki tüm soruları dikkatlice, altını çizerek, hazmederek çözüp bitirdiğinizde, sınav kapsamındaki sorumlu olduğunuz tüm konuları pratik, hızlı ancak hiçbir konuyu ve sınav detayını atlamaksızın nitelikli bir özetini ve ciddi bir biçimde tekrarını yapmış olacaksınız.

   Hepinize çalışmalarınızda üstün başarılar ve kolaylıklar diliyoruz.

   27 Kasım 2021
   Avşa Adası & Sürmene
   Prof. Dr. Ahmet Nohutçu
   Kaymakam Ahmet Gazi Kaya
    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786257483506
   MarkaSavaş Yayınevi
   Stok DurumuVar
   9786257483506

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.