• Tüm Kategoriler
  • BANKACILIK MÜLAKAT SORULARI LİSE ÖNLİSANS MEZUNLARI İÇİN 2015 - 657 YAYINEVİ

   2017 BANKAM Son Müfredata Göre Bankacılık Açıklamalı Soru Bankası 657 Yayınları
    
   - Vakıfbank, Halk Bankası, Ziraat Bankası, Uzman Yardımcılığı, Müfettiş Yardımcılığı ve Diğer Kadrolar için SON MÜFREDATA GÖRE hazırlanmıştır.
    
    
    
   Çok basamaklı, yükselme olanağı her zaman bulunan bir meslektir bankacılık. Dolayısıyla yoğun bir ilginin bulunduğu, birçok üniversite mezunun hedeflediği bir alandır. Bu yoğun ilgi rekabetin artmasına ve sınava hazırlık sürecinin ciddiyet gerektirmesine neden olmaktadır.
    
   Elinizdeki bu kitap, bu ciddiyet gerekliliğinin bilinciyle, yaklaşık 1 yıllık bir çalışmanın ürünü olarak özel olarak hazırlanmıştır. Hazırlık aşamasında öncelikle geçmiş yıllarda yapılan banka sınav soruları tek tek incelenmiş, sınavda sorulan ve sorulabilecek alanlar belirlenmiştir. Özellikle 2014 itibariyle banka sınavlarında alışılmış soru kalıplarının terk edildiği daha eleyici ve zorlayıcı nitelikte sorulara yer verildiği tespit edilmiştir.
    
   Kitapta, anayasa ve idare sorularına yer verilmesinin esas nedeni bu alandan soruların alan bilgisinden ziyade genel kültür kısmında mutlaka çıkmasıdır. Hukuk Muhakemeleri ve İş Hukuku alanları banka sınavları bakımından oldukça yeni alanlardır. Bu kısımlarda adaylara gerekebilecek tüm temel bilgileri içeren sorulara yer verilmiştir. İktisat, Maliye, Muhasebe alanları da yine tamamen banka sınavlarına paralel sorular ve öğretici açıklamalar ile oluşturulmuştur. Bankacılık mesleki bilgiler bölümü ile bankacılığa özgü nitelikteki soru ve açıklamalar sizlerin bilgisine sunulmuş ve sınavda bir adım daha başarıya yaklaşmanız hedeflenmiştir.
    
   Kitabın bu denli geniş kapsamlı tutulmasının temel amacı, bankacılık alanını düşünen bir adayın başka hiçbir kaynağa ihtiyaç duymadan, en doğru ve öğretici yoldan sınava hazırlanmasını sağlayabilmektir.
    
   Kitabımızın banka sınavlarına hazırlanan tüm adaylara son derece faydalı olacağına olan inancımla, tüm adaylara başarılar dilerim…
    
                                                                                                                                                                      SERHAT GÜVEN
    
   İÇİNDEKİLER:
    
   HUKUK
    
   Anayasa Hukuku
    
   İdare Hukuku
    
   Ceza Hukuku
    
   Ceza Muhakemeleri Hukuku
    
   Medeni Hukuk
    
   Borçlar Hukuku
    
   Ticaret Hukuku
    
   İş Hukuku
    
   Hukuk Muhakemeleri Hukuku
    
   İcra ve İflas Hukuku
    
   İKTİSAT
    
   Mikro İktisat Makro İktisat
    
   Para / Banka
    
   Uluslararası İktisat
    
   Türkiye Ekonomisi
    
   İktisat Tarihi
    
   MALİYE
    
   MUHASEBE
    
   BANKACILIK MESLEKİ BİLGİLER
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786058488113
   Marka657 Yayınevi
   Stok DurumuTÜKENDi
   9786058488113

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.