Ceza Hukuku Ders Kitabı Genel Hükümler - Erdener Yurtcan, Begüm İrtiş

Fiyat:
65,00 TL
İndirimli Fiyat (%10) :
58,50 TL
Kazancınız 6,50 TL
Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiğinde

Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

Ceza Hukuku Ders Kitabı Genel Hükümler - Erdener Yurtcan, Begüm İrtiş
 

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden emekli olduğum tarihin üzerinden 20 yıldan uzun zaman geçti. Fakat mesleki uğraşımdaki yoğunluk sürüyor. Diğer hizmetlerin yanı sıra, kitap yayınını da sürdürüyorum.

Değişik hukuk fakültelerinde öğretim yılları başlarken davetler alıyorum, açış dersleri veriyorum.

Konferanslarsa iki boyutlu. İlkinde meslektaşlarla konuları masaya yatırıyoruz. Güzel sonuçlar alıyoruz. Bu arada, laf aramızda, masaya yatırılacak o denli çok konu var ki.

Benim için daha da güzeli, hukukçu olmak yolunda ilerleyen öğrencilerle zaman zaman buluşmaktır. Konferansların kahve aralarında yaptığımız sohbetlerde, onları yakından tanıma fırsatım oluyor.

Geçen gün böyle bir ortamda bir dilekle karşılaştım. Gençler bana dediler ki, Hocam bize ceza hukukunu öğrenirken yardımcı olacak bir ders kitabı yazsanız. Böyle bir kitaptan kavramları öğreniriz. Ayrıca sınavlara hazırlanırken de yararlanırız.

Neden olmasın dedim, elinizdeki kitap ortaya çıktı. Ekibi kurarken taze kana ihtiyaç vardı. Begüm İrtiş’le el ele verdik çalıştık. Özellikle yasaların bu denli değiştirildiği bir ülkede, pozitif hukuku hatasız kılmak adına, genç meslektaşımın çabasını belirtmeden geçmek olmaz. Bir kuyumcu hassasiyetiyle bu görevi Begüm üstlendi. Belirli bölümleri O kaleme aldı. Genç hukukçu bakış açısını kitaba yerleştirdi.

Özellikle hukuk kitaplarında pek aşina olmadığımız şemalar ile kavramlarla ilgili “satırbaşları” bölümleri yalnızca O’nun eseridir.  Umarım başarmışızdır.

Kitabın içeriği sanırım amacı ile bağdaşıyor. Şöyle ki, Türk Ceza Kanunu sistematiğini esas alarak, bu kitapta genel hükümlere yer verdik.

Kardeş kitap aynı yöntemle yazdığımız Ceza Hukuku Özel Hükümler kitabıdır.

Bu kitabın içeriğini belirlerken ve tercih yaparken, fakültelerde ders veren Hocalarla görüştük. Kendilerine hangi suçları ön planda mütalaa ettiklerini ve derslerinde işlediklerini sorduk. Elinizdeki kitabın içeriği ortak iradeyle belirlendi. Ayrıca kitabın ders kitabı niteliğini kaybetmesini istemedik.

Kitaptan yararlanma yöntemi bence şöyle olmalı: Bir kavramı arıyoruz ve öğrenmek istiyoruz. Sistematikten kavrama ulaşacağız ve bilgileri alacağız.

Ülkenin geleceği olan, dünya ölçeğinde en zor mesleğe ulaşmak için yola çıkmış bulunan tüm öğrencilere başarılar dileyerek sözlerime son veriyorum.

Yeni çalışmalarda buluşmak dileğiyle…

Baskı Tarihi Kasım 2020
Baskı Sayısı 1. Baskı
Yayınevi Aristo Yayınları
Yazar Prof. Dr. Erdener Yurtcan, Av. Begüm İrtiş
Sayfa Sayısı 196
Ebat 16x24
Cilt --
Diğer Özellikler
Stok Kodu9786257067607
MarkaAristo Yayıncılık
Stok DurumuTÜKENDi
9786257067607

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.