• Tüm Kategoriler
  • Devlet Maliyesi - Duran Bülbül

   Devlet Maliyesi - Duran Bülbül
   Görsel 1
   Fiyat:
   60,00 TL
   İndirimli Fiyat (%8,3) :
   55,00 TL
   Kazancınız 5,00 TL
   55.00 www.akfonkitap.com
   7,16 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
   Aynı Gün Kargo

   Devlet Maliyesi

   Prof. Dr. Duran BÜLBÜL

   İçindekiler

   Bölüm 1
   Maliye Teorisi
   Bölüm 2
   Kamu Harcamaları
   Bölüm 3
   Kamu Gelirleri Ve Vergi Teorisi
   Bölüm 4
   Türk Vergi Sistemi
   Bölüm 5
   Vergi Usul Hukuku
   Bölüm 6
   Devlet Bütçesi
   Bölüm 7
   Devlet Borçlanması
   Bölüm 8
   Maliye Politikası


   ÖNSÖZ

       Devletin ortaya çıkma amacı, birlikten doğan ihtiyaçların giderilmesi iken, çağdaş devletin amacı kamu hizmetlerini en uygun, en verimli ve insan onuruna yakışır bir şekilde yerine getirmektir. Söz konusu kamu hizmetlerinin yerine getirilmesinde ise maliye bilimi önemli bir araçtır.

       Devlet, kamusal ve toplumsal ihtiyaçları karşılamak için gelir elde eden ve elde ettiği gelirlerle yurttaşlara hizmet sunan bir örgüttür ve maliyecilerin hep dedikleri gibi; nerede toplum varsa, orada mutlaka maliye vardır. İşte bu nedenle, yalnızca kamu ekonomisi, kamu maliyesi, maliye politikası ya da Türk vergi sistemini ele almakla kalmayıp, maliyenin fakültede okutulan bütün alanlarını kapsayan bu eserin adı “Devlet Maliyesi” olarak belirlenmiştir.

       Devlet maliyesi, temel olarak devletin gelir ve giderlerini inceleyen bir bilim dalı olmakla beraber, devlet faaliyetlerini hukuki, mali, ekonomik ve sosyal açılardan da değerlendiren ve bu bağlamda, devlet faaliyetlerinin sınırını da ortaya koyan bir bilim dalıdır. Devlet maliyesi sadece kurumsal anlamda, devletin mali faaliyetlerini tanımlamakla kalmaz, aynı zamanda ekonomik ve sosyal açıdan devlet faaliyetlerinin etkisini değerlendirir. Maliye ülkenin, ekonomik, sosyal ve siyasi politikalarına yön veren önemli bir bilim dalıdır.

       Tüm bu düşünceler ışığında, devlet maliyesi kitabı, devlet harcama ve gelirlerini teorik ve yasal çerçevede incelerken, devlet gelirlerinin ve harcamalarının yarattığı etkileri de çalışma kapsamına almıştır. Bu kitap, maliye bölümü öğrencilerine ve maliye bilimi ile ilgilenen kişilere önemli bir katkı olacağı düşüncesiyle, bilgilerinize sunulmuştur.

       Hem maliye eğitimine yeni başlayan bir öğrenciye maliyeyi sevdirecek ve öğretecek kadar akıcı ve yalın bir dile, hem akademisyenlere katkı sağlayacak kapsamlı bir anlatıma sahip olan bu eser, meslek sınavlarına hazırlanan öğrencileri de gözetmiştir.

       Savaş yayınevi sahibi sayın Barış Mahmut Gezerkaya’ya ve kitabın dizgi ve tasarımını yapan, Savaş Yayınevinin değerli çalışanı Ümmühan Eroğlu’na teşekkürü borç bilirim

                                                                                                                                                    Prof. Dr. Duran BÜLBÜL
                                                                                                                                                     Ankara, Haziran 2019

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786057867261
   MarkaSavaş Ders Kitapları
   Stok DurumuVar
   9786057867261

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.