• Tüm Kategoriler
  • EVEREST YAYINLARI AHMET ÜMİT ELVEDA GÜZEL VATANIM

   Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiğinde

   Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

   EVEREST YAYINCILIK KHALED HOSSEINI
   342,00 TL
   36,00 TL
   %89,5
   Adalet Ağaoğlu Toplu Oyunlar
   80,00 TL
   Adalet Ağaoğlu Yeni Karşılaşmalar
   29,00 TL

   1926 yılının o hüzünlü sonbaharı. Osmanlı İmparatorluğu yıkılmış, genç cumhuriyet ayaklarının üzerinde durmaya çalışıyor. O büyük altüst oluşun içinde bir adam:

   Şehsuvar Sami… Bir zamanların İttihat ve Terakki fedaisi, şimdilerin yorgun komitacısı. Şehsuvar Sami’nin etrafında dönen amansız bir entrika. Bir yanda kaybettiği ama hiçbir zaman yüreğinden çıkartamadığı sevgilisi Ester, öte yanda yaşanılan tarihsel bozgun… Kaybedilen bir ülke, kaybedilen bir şehir, kaybedilen bir hayat. Ve aklında hep aynı soru:

   Devlet mi kutsaldır, yoksa insan mı?

    

   “Ölüm, şehirlerimizi kaybetmekle başlar.” Kim söylemişti bu cümleyi

   hatırlamıyorum, ne yazık ki doğru… Doğru, lakin eksik. Ölüm, şehirlerimizi kaybetmekle başlar, vatanımızı kaybetmekle neticelenir.

    

   Sahi nedir vatan? Bir toprak parçası mı, uçsuz bucaksız denizler, derin göller,  yalçın dağlar, verimli ovalar, yemyeşil ormanlar, kalabalık şehirler, tenha köyler mi? Hayır, bütün bunların ötesinde bir anlam taşır vatan. Ne sadece toprak parçası,  ne su havzaları, ne ağaç silsilesi… Annemizin şefkati, babamızın saçlarına düşen ak, ilk aşkımız, doğan çocuğumuz, dedelerimizin mezarlarıdır vatan…

   Vatanı olmayan insanın hayatı da olmaz. Evet, bir vakitler zihnim,  kalbim bu fikirlerle doluydu. Şimdi? Şimdi bilmiyorum…

    (Tanıtım Bülteninden)

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786051853390
   MarkaEverest Yayınları
   Stok DurumuTÜKENDi
   9786051853390

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.