Gelir Uzman Yardımcılığı Soru Bankası - Özal Duran Pelikan Yayınları 2018

Fiyat:
54,00 TL
İndirimli Fiyat (%11,1) :
48,00 TL
Kazancınız 6,00 TL
Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiğinde
Gelir Uzman Yardımcılığı Tamamı Çözümlü Soru Bankası 2003 - 2017 Yılları Sınav Soruları (24 Haziran Seçimiyle Yürürlüğe Giren Anayasa Değişikliklerine Uygundur)

ÖNSÖZ
 
Adayların hazırlandığı en önemli sınavlardan biri olan gelir uzman yardımcılığı sınavı, kamu personeli seçme sınavında çağırılacak aday sayısına göre değişmekle birlikte yeterli puan almış adayların katılabileceği önemli kariyer meslek sınavlarındandır.
 
Gelir uzman yardımcılığı sınavı soruları iktisat, maliye, muhasebe ve hukuk sorularından oluşmaktadır. Bazı yıllarda az sayıda tarih ve işletme soruları da yer almıştır. 2013 ile 2017 yılları arasında yapılan sınavlarda soruların önemli bir kısmı tekrarlanmış, birçok kez aynı sorular ve benzerleri de tekrar tekrar sorulmuştur. Buradan yola çıkarak yapılacak ilk gelir uzman yardımcılığı sınavında kitabımızdaki soruların önemli bir kısmının tekrar sorulacağını ve bu soruların benzerinin soru olarak geleceğini söyleyebiliriz. Son yapılan sınavlarda açıklanmayan sınav soruları olması sebebiyle ulaşabildiğimiz sorular eklenmiştir.
 
Sınav sorularının çözümleri 2017 anayasa değişiklikleri ve tüm güncel mevzuat değişiklikleri dikkate alınarak hazırlanmış ve değişiklikler sonrasında birçok soruda değişen sorular uyarlanmak yerine sorunun orijinaline dokunulmamış ve soru bu haliyle açıklanmıştır. Bazı sorularda adaylara daha faydalı olunacağı düşünülerek sorular, bundan sonra gelebileceği şekliyle uyarlanmıştır.
 
Soruların açıklanmasında sade bir dil kullanılmaya özen gösterilmiş, çok kısa çözümler yapılmamış sorunun ve soruya ilişkin konunun tam olarak anlaşılması ve bu konuya ilişkin benzer soruların da çözülebilmesine yardımcı olması doğrultusunda açıklayıcı çözümler yapılmıştır. Bu çözümlerde kitabın konu anlatımlı bir kitap formatına dönüşmemesine sorulan konudan uzaklaşılarak gereksiz birçok konuda açıklama yapılmamasına özellikle özen gösterilmiştir. Çok uzun, sayfalarca süren çözümler gerekli olduğu ölçüde kitabımızda yer almakla beraber; çok uzun ve gereksiz konulara yer verilerek zaman kaybına neden olabilecek çözümlere de yer verilmemesine dikkat edilmiştir.
 
Kitabımız gelir uzman yardımcılığı sınavları dışında diğer sınavlara hazırlıkta da faydalanabileceğiniz bir kaynaktır. Soruların ve çözümlerin niteliği gereği KPSS ve diğer kurum sınavları açısından konuların pekişmesi ve soru çözme pratiği kazanılması açısından değerlendirilmesi gereken bir kitap olduğunu söyleyebiliriz. O zaman KPSS’ye hazırlanan bir adayın da bu kitaptaki soruları çözerek KPSS’ye hazırlanması ve KPSS başarısı sonrasında da hem gelir uzman yardımcılığı sınavına hem de bir çok kurum sınavına hazırlık yapmış olacağını söyleyebiliriz.
 
Kitabımızdaki çözümlerde bizzat şahsıma ait çözümler dışında alanında uzman ve yıllardır eğitim camiasında birçok adayın sınavlardaki başarısına katkıda bulunmuş çok önemli bir kadronun imzası vardır.
 
Hukuk sorularında, bizzat şahsım ve çok kıymetli meslektaşlarım, Metin Kaya, Erhan Güneş Hüseyin Bilgin ve Hakan Hasanoğulları hocalarımız,
 
İktisat sorularında İsmail Şimşek hocamız,
 
Maliye sorularında Şükrü Burak Arafat hocamız,
 
Muhasebe kısmında Hülya Çam Yurtseven hocamız yer almışlardır
 
Kitabın yazımı sürecinde bana büyük destek veren sevgili eşime, Pelikan Yayınevi’ne, Pelikan Yayınevi’nin değerli sahibi Aziz Beye, Yükseliş Kariyer ailesine, yukarıda isimlerini belirttiğim yazar arkadaşlarıma, tarih sorularında bize destek veren Selma Kırmaç hocama, kitabın dizgisini gerçekleştiren ve bu konuda emeği gerçekten çok büyük olan Özlem Gürsoy’a ve beni bu yolda motive eden değerli öğrencilerime teşekkürü bir borç biliyorum.
 
Sizlere, bu kitabın en üstün faydayı sağlayacağına inanıyor ve başarılar diliyorum…
 
Özal Duran
Ankara – Temmuz – 2018
av.ozalduran@gmail.com


 
 • Baskı Tarihi
 • 2018
 • Baskı Sayısı
 • 1. Baskı
 • Yayınevi
 • Pelikan Yayınları
 • Yazar
 • Özal Duran
 • Sayfa Sayısı
 • --
 • Ebat
 • 19x27
 • Cilt
 • --
 
 
 
 

 
Diğer Özellikler
Stok Kodu9786052268629
MarkaPelikan Yayınevi
Stok DurumuTÜKENDi
9786052268629

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.