GİZEMLİ ELEMENT KARBON Prof. Dr. Adem ÖNAL - Sama NACHED 2023

Görsel 1
Akfon Puan : 131
Fiyat:
188,00 TL
İndirimli Fiyat (%30,3) :
131,00 TL
Kazancınız 57,00 TL
Havale / EFT:
127,07 TL
17,69 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.

GİZEMLİ ELEMENT KARBON

Prof. Dr. Adem ÖNAL
Sama NACHED 2023

 
Hayatımızın tüm kademelerinde kullandığımız canlı, cansız tüm maddeler, nesneler aslında karbon atomuyla doğrudan alakalıdır. Öyle ki, karbon atomu olmadığı zaman hiçbir canlının var olamayacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Peki karbon atomuna bu gizemi sağlayan özellik nedir? Kitapta bu durum pek çok örnekle ortaya konulmuş, kitabımız bu yönüyle tüm Fen Bilimcilere, Tıp, Biyoloji, Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü, Kimya Bölümü ve Eczacılık Fakültesi öğrencilerine ve öğretim kadrosuna çok faydalı kaynak kitap olacaktır.

Bu eser, başta Organik Kimya olmak üzere, Genel Kimya, Biyokimya, Doğal Ürünler, İlaç Kimyası, Boyar Madde ve Tekstil Kimyası gibi farklı dersleri anlattıktan sonra edinilen tecrübeler doğrultusunda kaleme alınmıştır.

Yukarıda belirtilen bilim alanlarında Organik kimya, Biyokimya gibi dersler anlatılırken pek çok bileşik sınıfına dair konular işlenir ve tüm konularda başrolde karbon atomu vardır. Karbon atomuna bu gizemi sağlayan şey, karbonun sp, sp2 ve sp3 hibritleşmesi yapabilme kabiliyetidir. Böyle olmasaydı sentezciler bu kadar çok bileşik sentezleyemez, ilaçlar geliştirilemez, petrol ürünleri üretilemez, petrol olmaz, araçlar hareket edemez, uçaklar uçamaz, ekmek, bitki, kağıt, plastik ürünler olmaz, kısacası hayat olmazdı.

Yukarıda belirtilen hususlar nedeniyle hazırladığımız bu eser, kaynak kitap olması yanı sıra, Kimya, Biyoloji, Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümlerinde seçmeli ders olarak ta okutulabilir.

Kitabın tüm okurlara faydalı olmasını temenni ediyoruz.
Saygılarımızla.

Prof. Dr. Adem ÖNAL                                                                 
Sama NACHED TOGÜ,                                                               
Fen - Edebiyat Fakültesi
Baskı Tarihi  Şubat 2023
Baskı Sayısı  1. Baskı
Yayınevi  Akfon Yayınevi
Yazar Prof. Dr Adem Önal,Sama Nached
Sayfa Sayısı  122
Ebat  16x24
Cilt Tipi  Amerikan Cilt
                      
Diğer Özellikler
Stok Kodu9786257125901
MarkaAkfon Yayınevi
Stok DurumuVar
9786257125901

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.