Müşteri Hizmetleri

İade ve İptal Koşulları

Değerli müşterilerimiz,
 

Satın aldığınız ürünü, kargodan teslim aldığınız günden itibaren 14 gün içinde akfonkitap.com'a başvuruda bulunarak aşağıdaki koşullar dahilinde iade edebilirsiniz.
 
İadelerinizle alakalı her türlü sorularınızda www.akfonkitap.com adresinin size atamış olduğu sipariş numarasını belirtmeniz gerekmektedir. 
 
akfonkitap.com tüketici lehine hareket etmeyi, her türlü sorunu yasaca belirlenmiş süreden daha erken ve kalite politikasına uygun olarak çözmeyi temel ilke edinmiştir.
 
akfonkitap.com'dan satın alınan ürünlerin, teslim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde değişimi yapılabilmektedir.
 
Bir ürünün iade edilebilmesi genel olarak aşağıdaki şartlara bağlıdır;
 
-Satın aldığınız ürünleri tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, teslim tarihinden itibaren 14 günlük süre içinde neden belirterek iade edebilirsiniz.
 
-akfonkitap.com'da satılan tüm ürünler orijinal olup üretici firmalar ve akfonkitap.com garantisi altındadır.
 
-Kullanılmış, ambalajı açılmış, tahrip edilmiş vb. şekildeki ürünler iade edilemez.
 
-Görüntülü dvd, flash disk, görüntülü eğitim setleri vb. ürünlerin ürün kutusunda yer alan koruma bandı çıkarılmamış olmalıdır. Ürünlerin diğer yerlerinde çizik, hasar, darbe, sıvı teması vs. olmamalıdır.
 
-Orijinal ambalaja sahip ürünlerin iadesi, orijinal ambalaj ile yapılmalıdır.
 
-İade edilecek ürünün şirketimiz adına kesilecek bir iade faturası ile veya iade faturası düzenleme imkânı bulunmayan durumlarda, ürüne ait fatura ve sevk irsaliyesinin aslıyla birlikte veya yazar kasa fişi ile birlikte iade edilmesi gerekmektedir. İade faturası yada fatura ve sevk irsaliyesi asıllarının veya yazarkasa fişinin temin edilemediği durumlarda, bundan kaynaklanan kdv vb. mali yükümlülükler iade edilecek bedelden indirilir.
 
-Üründe ve ambalajında herhangi bir yazı, açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma vb. durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi durumunda, ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.
 
-İade şartlarına uygun durumlarda yapılan gönderimlerde taşıma masrafı gidiş - geliş müşteri tarafından ödenecektir.
 
-İade edilen ürünler teslimatta kullanılan kargo firması ile geri gönderilmelidir.
 
-Baskısında hata bulunan, eksik, fazla veya yanlış basılmış ürünlerin iadesinde kargo ücreti geliş ve gidiş olmak üzere akfonkitap.com`a aittir.
 
Siparişin yanlış gönderilmesinden kaynaklanan değişimlerde kargo ücreti geliş ve gidiş olmak üzere akfonkitap.com`a aittir.
 
Siparişin yanlış oluşturulmasından kaynaklanan değişimlerde hata müşteriye ait olduğu için kargo ücreti geliş ve gidiş olmak üzere müşteriye aittir. 
 
Keyifli alışverişler dileriz.

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.