İcra ve İflas Hukuku Pratik Çalışmalar - Murat Atalı, İbrahim Ermenek, Ersin Erdoğan

Fiyat:
60,00 TL
Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiğinde
Anayasa Hukuku - Zafer Gören
 

T.C. Anayasası ve TBMM içtüzüğü eki ile sunulan bu kitap, yürürlükteki Anayasa Hukukunu, demokratik ve çağdaş bir Anayasa Hukuku anlayışı içinde ve objektif bir bakış açısı altında değerlendirerek yansıtmaya çalışan bir ders kitabıdır. Bu nedenle sadece sistematik değil, aynı zamanda didaktik bir bakış açısıyla kaleme alınmıştır.

Kitapta ayrıca Anayasa Teorisinin bir bölümünü oluşturan temel hak dogmatiğine ilişkin genel bilgiler verilmiş ve bazı önemli temel haklar ayrıntılı olarak ele alınmıştır.

 
Konu Başlıkları
İcra ve İflas Hukuku Pratik Çalışmalar - Murat Atalı, İbrahim Ermenek, Ersin Erdoğan
 

"İcra ve İflâs Hukuku başlıklı kitap, bu alana ilişkin olarak hem öğrencilerin hem de uygulayıcıların ihtiyaçlarına cevap vermek üzere hazırlanmış.

Bu çalışmada, daha önce Medenî Usûl Hukuku kitabının içerisinde benimsenen yöntem esas alınmış. Bu çerçevede öncelikle ilgili konuya bir soru veya uygulama örneği ortaya atılmakla başlanmakta, daha sonra kavram, kurum ve kurallar örneklerle desteklenerek açıklanmakta ve başlık sonlarında konuya ilişkin şemalara yer verilmektedir. İşlenen konuya dair vurgu yapılmak istenen hususlarda ise dikkat vurgusuyla okuyucunun ilgisi çekilmek istenmektedir. Kitap bu haliyle hem hukuk fakültesi öğrencilerine hem de akademiye ve uygulamacılara farklı ve alternatif bir kaynak olma amacındadır.

Çalışmada, ayrıca akademi ve uygulayıcıların dikkatini çekmek üzere, tartışmalı önemli konulara detay başlığı ile vurgu yapılmıştır. Bu çerçevede konulara ilişkin önemli yüksek mahkeme kararlarına da yer verilmiş. Özellikle 7101 sayılı Kanun ile birlikte yaygın bir uygulama alanına kavuşan konkordato hukuku ile ilgili uygulama sorunlarına, tartışmalı meselelere ilişkin farklı görüşlere ve yargı kararlarına işaret edilmiş."

 
 
Baskı Tarihi Kasım 2019
Baskı Sayısı 2. Baskı
Yayınevi Yetkin Yayınları
Yazar Prof Dr. Murat Atalı, Doç. Dr. İbrahim Ermenek,
Doç. Dr. Ersin Erdoğan
Sayfa Sayısı 414
Ebat 16X24
Cilt --
Diğer Özellikler
Stok Kodu9786050504934
MarkaYetkin Yayınevi
Stok DurumuTÜKENDi
9786050504934

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.