• Tüm Kategoriler
  • İcra ve İflas Hukuku Pratik Çalışmalar - Murat Atalı, İbrahim Ermenek, Ersin Erdoğan

   İcra ve İflas Hukuku Pratik Çalışmalar - Murat Atalı, İbrahim Ermenek, Ersin Erdoğan
   Görsel 1
   Fiyat:
   70,00 TL
   70.00 www.akfonkitap.com
   Kitap Künyesi
   Yazar Hasan Tahsin FENDOĞLU
   Baskı Tarihi 2020/10
   Baskı Sayısı 8
   Boyut 16x24 cm (Standart Kitap Boyu)
   Cilt Karton kapak

   İcra ve İflas Hukuku Pratik Çalışmalar - Murat Atalı, İbrahim Ermenek, Ersin Erdoğan
    

   "İcra ve İflâs Hukuku başlıklı kitap, bu alana ilişkin olarak hem öğrencilerin hem de uygulayıcıların ihtiyaçlarına cevap vermek üzere hazırlanmış.

   Bu çalışmada, daha önce Medenî Usûl Hukuku kitabının içerisinde benimsenen yöntem esas alınmış. Bu çerçevede öncelikle ilgili konuya bir soru veya uygulama örneği ortaya atılmakla başlanmakta, daha sonra kavram, kurum ve kurallar örneklerle desteklenerek açıklanmakta ve başlık sonlarında konuya ilişkin şemalara yer verilmektedir. İşlenen konuya dair vurgu yapılmak istenen hususlarda ise dikkat vurgusuyla okuyucunun ilgisi çekilmek istenmektedir. Kitap bu haliyle hem hukuk fakültesi öğrencilerine hem de akademiye ve uygulamacılara farklı ve alternatif bir kaynak olma amacındadır.

   Çalışmada, ayrıca akademi ve uygulayıcıların dikkatini çekmek üzere, tartışmalı önemli konulara detay başlığı ile vurgu yapılmıştır. Bu çerçevede konulara ilişkin önemli yüksek mahkeme kararlarına da yer verilmiş. Özellikle 7101 sayılı Kanun ile birlikte yaygın bir uygulama alanına kavuşan konkordato hukuku ile ilgili uygulama sorunlarına, tartışmalı meselelere ilişkin farklı görüşlere ve yargı kararlarına işaret edilmiş."

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786050506686
   MarkaYetkin Yayınevi
   Stok DurumuVar
   9786050506686

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.