İşçinin İşe Geç Kalması ve Devamsızlığı - Mehmet Halis Karaman

Görsel 1
Akfon Puan : 116
Fiyat:
145,00 TL
İndirimli Fiyat (%20) :
116,00 TL
Kazancınız 29,00 TL
Havale / EFT:
112,52 TL
15,67 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.

İşçinin İşe Geç Kalması ve Devamsızlığı

Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Halis Karaman

 

İçindekiler

Birinci Bölüm
İşe Geç Kalma Ve Devamsızlık Kavramlarının Tanımı Ve Hukuki Nitelikleri

İkinci Bölüm
İşe Geç Kalma Ve Devamsızlığın Ücret Alacağı Üzerindeki Etkisi

Üçüncü Bölüm
İşe Geç Kalma Ve Devamsızlığın Dinlenme Hakkı Üzerindeki Etkisi

Dördüncü Bölüm
İşe Geç Kalma Ve Devamsızlığın İş Sözleşmesinin Sona Ermesi Üzerindeki Etkisi

 

Önsöz

 

     İş hukuku ve sosyal güvenlik hukuku ile üniversitede lisans eğitimim döneminde tanıştım. Bugün geçmişe baktığımda, bu bilim dalının önemini o tarihte tam olarak kavrayamadığımı itiraf etmeliyim. İş hukuku ve sosyal güvenlik hukukunu sevdiren, bu bilim dalının birey ve toplum açısından önemini kavramamı sağlayan Prof. Dr. Ali Güzel, Prof Dr. Ali Rıza Okur ve Prof. Dr. Müjdat Şakar’dır. Asistanı olmakla gurur duyduğum hocalarım, akademik kariyerimin her aşamasında bana destek olmuşlardır. Çalışkanlıkları, örnek kişilikleri, hukuka ve adalete olan inançları her zaman bizler için örnek teşkil etmiştir. Kendilerine ayrı ayrı teşekkürlerimi sunarım.

 

     Anabilim dalımızın değerli öğretim üyeleri Prof. Dr. Hediye Ergin ve Prof. Dr. Fuat Bayram’a da verdikleri destek nedeniyle teşekkür ederim. Yine, değerli arkadaşım Dr. Öğr. Üy. Emre Ertan’a, samimiyeti, arkadaşlığı ve yaptığı bilimsel katkı nedeniyle ayrıca teşekkürlerimi sunarım.
Anabilim dalımızın değerli araştırma görevlisi Elmas Kaşıkçı’ya da, verdiği özverili destek ve katkı için çok teşekkür ederim.

 

    Babam emekli hakim Mehmet Karaman ve annem Gülseren Karaman, hakkınızı ödeyemem. Tüm hayatım boyunca varlığınızı arkamda hissettim. Ne kadar teşekkür etsem azdır. Sağ olun, var olun. Kardeşim, meslektaşım Doç. Dr. Özlem Karaman Coşgun, desteğini asla unutamam. Çok teşekkür ederim.

 

    Sevgili eşim, hayat arkadaşım Aysun Karaman. Bugüne kadar gösterdiğin anlayışı, sağladığın huzurlu aile ortamını, maddi ve manevi desteğini unutamam. Çok teşekkür ederim. İyi ki varsın.

 

 İstanbul Ekim 2022

Mehmet Halis Karaman

 

Diğer Özellikler
Stok Kodu9786258136470
MarkaSavaş Yayınevi
Stok DurumuVar
9786258136470

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.