İzahat Vergi Hukuku Konu Özetli Soru Bankası - Eslem İsmail Bayer, Safa Sazak

Fiyat:
145,00 TL
İndirimli Fiyat (%41,4) :
85,00 TL
Kazancınız 60,00 TL
Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiğinde

İzahat Vergi Hukuku Konu Özetli Çözümlü Soru Bankası Tablolar ve Örneklerle - Eslem İsmail Bayer, Safa Sazak

Hukuk, ezber gerektiren sözel bir bilim dalı olduğu yanılgısından öte mantık silsilesi içerisinde matematiksel yoruma dayalı muhakeme gücünün ön plana çıkarılması gereken sosyal bir bilim dalıdır. Bu düsturla yola çıkılmış ve elinizde bulundurduğunuz ‘’İzahat Konu Özetli Çözümlü Soru Bankası’’ sebep sonuç ilişkisi kurularak düzenlenmiştir.
 
Türkiye’mizde; Hukuk, SBF, İİBF, İşletme Fakültelerinin eğitiminde Vergi Hukuku zorunlu bir ders olarak sunulmaktadır. Hem öğrencilik yıllarımızda hem de idari hâkimlik ve diğer kurum sınavlarına hazırlandığımız yıllarda pek çok kitapta dersin büyük bir karmaşayla anlatılması, toplumsal hayatın her alanına dokunan bu derece önemli bir dersi, içinden çıkılmaz hale getirmiştir.
 
İhtiyaç görülen lüzum üzerine bu çerçevede üşenmeden, bildiklerimizi kendimize saklamadan, ihtiyacı olanlara da ulaşsın düşüncesiyle büyük bir heyecanla; içeriğini ‘’Zihin Haritası’’ hafıza tekniği ve ‘’Artırılmış Okuma’’ tekniği ile destekleyerek hazırladığımız çalışmamız Vergi Hukuku mantığının hızlı bir şekilde anlaşılması adına düzenlenmiştir.
 
Bu çalışmanın en önemli karakteristik özelliğini konuların birbirini belirli bir mantık silsilesi içerisinde takip eden tarzı oluşturmaktadır. Aynı zamanda Vergi Hukuku ile ilgili sorulma ihtimali olan her konuya titizlikle yer verilmiştir.
 
Çalışmamız sırasıyla; Vergi Hukuku, Türk Vergi Sistemi ve Vergi İcra Hukuku olmak üzere üç kitaptan oluşmaktadır. Bu kitaplar vergi kanunlarının sistematiğine uygun olarak konularına göre kısım ve bölümlere ayrılmıştır.
 
Kurum sınavlarına hazırlanan adaylara ilişkin Vergi Hukuku ile ilgili bu zamana kadar sorulmuş tüm soru kalıplarına çalışmamızda yer verilmiştir. Kitabın içeriğinde toplam 1033 konu anlatımlı çözümlü soru yer almaktadır.
 
07.12.2019 tarih ve 30971 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 7194 Sayılı Dijital Hizmet Vergisi ile Bazı Kanunlarda ve 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun ile; Dijital Hizmet Vergisi, Değerli Konut Vergisi ve Konaklama Vergisi ihdas edilmiş olup, 1319 sayılı Emlak Vergisi Kanunu, 6802 sayılı Gider Vergileri Kanunu, 193 sayılı Gelir Vergisi Kanunu ile 213 sayılı Vergi Usul Kanunu’nun bazı maddelerinde değişiklik ve eklemeler yapılmıştır. Kitabımız bu hukuki düzenlemeler dikkate alınarak büyük bir titizlikle yayına hazır hale getirilmiştir.
 
Çalışmanın diğer ayırt edici özelliği ise, QR Kod (Quick Response-Hızlı Yanıt) desteğiyle kendisini güncelleyebilme imkânı sunan ilk ve tek akıllı hukuk soru bankası olmasıdır. Bu özellik sayesinde okuyucular, kitabın arka kapağında yer alan QR Kodu akıllı telefonlarından okutarak ilerleyen tarihlerde gerçekleşecek mevzuat değişikliklerinden kısa sürede haberdar olabilecek ve bilgilerini hızlı bir biçimde güncelleme fırsatı yakalayabileceklerdir.
 
Kitabımızı fazla zaman kaybetmeden dikkatle okumanızı, Vergi Hukukunun öğrenilmesi adına başa çıkılmaz olarak gördüğünüz önyargılarınızdan kurtulmanızı, başarılı olmak için hayat enerjinizi kaybetmeden harekete geçmenizi, tüm olumsuzluklara kulaklarınızı tıkayarak dimdik durmanızı, cesaret ve coşkuyla, geleceğinizi kendi kararlarınızla ve inandığınız doğrulardan sapmadan şekillendirmenizi temenni ederiz.


 
 • Baskı Tarihi
 • Şubat 2020
 • Baskı Sayısı
 • 3. Baskı
 • Yayınevi
 • Pelikan Yayınları
 • Yazar
 • Eslem İsmail Bayer, Safa Sazak
 • Sayfa Sayısı
 • 724
 • Ebat
 • 19X27
 • Cilt
 • --
Diğer Özellikler
Stok Kodu9786057868299
MarkaPelikan Yayınevi
Stok DurumuTÜKENDi
9786057868299

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.