KARAR Medeni Usul Hukuku Çözümlü Soru Bankası Sertkan Erdurmaz Temsil Kitap

Fiyat:
399,00 TL
İndirimli Fiyat (%20) :
319,20 TL
Kazancınız 79,80 TL
Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiğinde

KİTAP HAKKINDA

Mutlaka Okuyunuz

Sınavlara hazırlanan değerli arkadaşlar;

Bu çalışma, Adli-İdari Hâkimlik sınavları ve İcra Müdür ve Müdür Yardımcılığı sınavlarına hazırlanan adaylara faydalı olması ümidiyle titizlikle hazırlanmış bir eserdir. Kitapta, konularına göre tasnif edilmiş bir şekilde tamamı çözümlü 485 adet ÖZGÜN SORU bulunmaktadır. Böylelikle, bu kitap ile Medeni Usul Hukuku'ndan gelebilecek tüm sınav sorularının yakalanması amaçlamış olup her bir sorunun cevabı ayrıntılı ve açıklamalı bir şekilde yapılarak ilk defa bu derse çalışan arkadaşların zorlanmaması, daha önce bu derse çalışan arkadaşların ise tekrar yapması amaçlanmıştır.

Kitapta, yayınlanmış sınav sorularına yer verilmemiştir. Adli-idari hakimliğe hazırlanan her arkadaşın zaten münhasır bir çıkmış soru bankası alacağı (alması gerektiği) hususu göz önüne alınarak kitabın hacmini arttırmak istemedik. Çıkmış soru kitabı olarak ise tercihiniz kesinlikle soruların orijinal halini içermesi sebebiyle kesinlik Müessir Çıkmış Soru Bankası olmalıdır.

Soruların hemen ardından verdiğimiz açıklamalı cevaplarda hem cevabın doğruluğunun ispatı hem de kanun metni ile çalışmayı tercih eden arkadaşlarımız için ilgili kanun maddesi belirtilmiştir. Ayrıca, çalışmamızda yer alan soruların cevaplarını ayrıntılı bir şekilde verirken, okuyucunun dikkatini çekebilmek ve tekrardan kaçınmak amacıyla sorunun doğru cevabını koyu renkle yazdığımızı belirtmek isteriz.

Ayrıca, hem elinizdeki çalışmada, hem de çıkmış sorularda sıkça karşılaşabileceğiniz “Aşağıdakilerden hangisi … değildir?” ya da “Aşağıdakilerden hangisi … yanlıştır?” tarzı soruların çözümünde arkadaşlara tavsiyemiz, yanlış seçeneği bulunca soruyu geçmektense, diğer 4 seçeneğin konuya ilişkin doğru ifadeler olduğunun dikkate alınması gerektiğidir. Nitekim sınavda, soruda bahsettiğimiz o 4 adet doğru bilgiden birinin karşımıza bir şekilde tekrar çıkabilme ihtimali oldukça yüksektir.

Elinizdeki çalışmanın, tüm adaylara faydalı olmasını ümit ediyor ve başarılar diliyorum. Eleştiri veya önerilerinizi de aşağıdaki iletişim yolları ile almaktan memnuniyet duyarım.

Diğer Özellikler
Stok Kodu9786056860287
MarkaTemsil Kitap Yayınları
Stok DurumuTÜKENDi
9786056860287

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.