Kaymakamlık Mikro ve Makro İktisat Soruları Tufan samet özdurak Temsil Kitap Yayınları 2022

Görsel 1
Akfon Puan : 559
Fiyat:
699,00 TL
İndirimli Fiyat (%20) :
559,20 TL
Kazancınız 139,80 TL
Havale / EFT:
542,42 TL
75,53 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
Kaymakamlık Mikro ve Makro İktisat Soruları Temsil Kitap Yayınları 2022
 

BİRİNCİ BASKIYA ÖNSÖZ
Merhaba Kıymetli Kaymakam Adayı Arkadaşlarım…
Çok uzun bir süreçte, ince elenip sık dokunan çalışmalar neticesinde “Kaymakamlık sınavına özel” olarak hazırlanan “mikro ve makro iktisat çalışma soruları” kitabımla sizlerle buluşmanın heyecanını yaşıyorum.
Kaymakamlık sınavına özel olarak yapılan bu çalışmada kuşkusuz en çok zorlanılan alan olan mikro iktisat ve makro iktisat alanında istediğimiz sonuçları alabilmek ve sizlere faydalı olabilmek amaçlanmıştır. Bu amaçla güncel sınav konularının müfredatına birebir uygun düşen sorular ve bunları destekleyici açıklamalar ile sizleri yormayan yalın ve anlaşılabilir bir dille eser oluşturularak ortaya çıkartılmıştır.
Sınavımızda 6 tane mikro iktisat ve 6 tane de makro iktisat olmak üzere toplam 12 tane sınav sorusunun karşımıza çıkacağı ve bu soruların da sınavın “en belirleyici soruları olacağı” gerçeğini göz önüne aldığımızda iktisat alanının ne denli önemli olduğu daha iyi anlaşılmaktadır. Bu nedenle diğer eserlerimin sizin sınavınıza özel bir versiyonu olarak hazırlanmış olan bu çalışmada soruların ve açıklamaların her birinin tek tek okunması, açıklamalar içerisinde yer alan tabloların ve altın notların takip edilmesi kanımızca son derece önemlidir.
Daha da önemlisi aslında soruların çözümlemesi yapılırken sadece o soruyu çözmeniz değil, konu hakkında bilmeniz gereken diğer tüm hususları da öğrenebilmeniz için açıklamaların tek tek takip edilmesini öneriyorum. Yine esere çalışmalarınızı yaparken bölüm başlıklarına eserdeki sırasıyla çalışmak “konu bütünlüğünü ve soru kurgu bağlantılarını” sağlamak açısından da büyük önem taşımaktadır. Bu konuda dinamik bir geçiş sağlamanız için bölüm sonlarına gelindiğinde nasıl hareket edilmesi gerektiği konusunda siz değerli arkadaşlarıma yönlendirici olan açıklayıcı metinler ekledim. Ayrıca esere çalışma yaparken açıklama kısmında yer alan tablolara, önemli hatırlatmalar olan altın notlara çok dikkat etmek sınavınızda gelmesi muhtemel birçok soruya kolayca doğru cevap vermenizi sağlayacağı gibi makro iktisat bölümünün sonuna eklediğimiz kavramlar sözlüğü de öğrendiğiniz bilgilerin pekişmesi, önemli sorulardan birisi olan kavramlar metnine kolayca hâkim olmanızı sağlayacaktır. Siz de lütfen bu eserdeki sorulara, açıklamalara ve tablolara ve kavramsal metinlere sınavınıza girmeden en az iki kere çalışmış biçimde hareket ederek hazırlanın kıymetli arkadaşlarım.

En kalbi duygularımla eserin size çok faydalı olmasını, güzel haberlerinizi almama vesile olmasını, yolu dikenli olan bu sürecin dikenli yollarını gül bahçesine çevirmesini diliyor; devletine ve milletine faydalı olacak kaymakam adayı kardeşlerimin yolunu aydınlatmasını temenni ediyorum…
Bu eserin oluşmasında desteklerini esirgemeyen yayın yönetmeni Sayın Mustafa Bulut Beyefendiye, dizgi ve tashihler konusunda en az bizim kadar emek sarf eden Sayın Sanem Hande Bayramoğlu Hanımefendiye, her zaman yanımda olan kıymetli aileme ve Zehra Bozkurt’a ve tabi benim için değeri sonsuz olan Kıymetli Öğrenci Kardeşlerime şükranlarımla bu eseri ithaf ediyorum…

TUFAN SAMET ÖZDURAK
İSTANBUL, OCAK 2022

 

İçindekiler

MİKRO İKTİSAT
1. Bölüm: Mikro İktisata Giriş Temel Kavramlar ve İktisatın Mantığı
2. Bölüm: Rekabetçi Piyasada İşleyiş = Arz- Talep Analizi
3. Bölüm: Tüketici Davranışları Teorisi
4. Bölüm: Üretici Davranışları Teorisi ( Üretim Teorisi)
5. Bölüm: Maliyet Teorisi
6. Bölüm: Piyasalar
7. Bölüm: Faktör Piyasası ve Genel Denge Etkinlik ile Refah Teorisi


MAKRO İKTİSAT
1. Bölüm: Makro İktisatın Gelişim Süreci. 1776'dan Günümüze İktisat Okulları
2. Bölüm: Hasıla Kavramları ve Milli Gelir Muhasebesi
3. Bölüm: Hasılayı Hesaplama Yöntemleri
4. Bölüm: Yatırım- Tasarruf Özdeşliği
5. Bölüm: İşsizlik Sorunu ve İş Gücü Piyasası
6.Bölüm: Enflasyon Sorunu ve Fiyat Hareketleri
7. Bölüm: Basit Keynesyen Model= Planlanan Harcamaları Oluşturan Öğelerin Analizi
8. Bölüm: IS-LM Modeli
9. Bölüm: AS-AD Modeli ( Toplam Arz- Toplam Talep Modeli)
10. Bölüm: Önemli Makro Kavramlar ve Diğer Bilinmesi Gereken Tamamlayıcı Hususlar

Kavram ve Açıklamalar Sözlüğü
 

Baskı tarihi                     Ocak 2022
Baskı sayısı                                1. baskı                                           
Yayınevi  Temsil kitap yayınları              
Yazar  Tufan samet özdurak
Sayfa sayısı   766
Ebat   16x24
Diğer Özellikler
Stok Kodu9786257262637
MarkaTemsil Kitap Yayınları
Stok DurumuVar
9786257262637

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.