Klasik Sorularla Kaymakamlık Sınavına Hazırlık Serkan Ayhan

Görsel 1
Akfon Puan : 50
Fiyat:
50,00 TL
Havale / EFT:
48,50 TL
6,49 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
Günümüz kapitalist sisteminde, amaçlanan hedefin hem olumlu hem de olumsuz yönünün olduğu kaçınılmaz bir gerçektir. Yapılan kamu sınavlarına giren kişi sayısının yoğunluğu, bazı sınavlarda sorulan soruların zorluğunu artırmakla ve sıkı çalışmanın temelini ortaya çıkarmaktadır.
Meri mevzuatın değişmesi, göz ardı edilememesi gereken önemli bir husustur. Yıllarca “değişmesi” gerekip de değişmeyen ama “değişmemesi” gerekirken sıklıkla değişen kanunların çokluğu, gündemi ve günceli yakalamada adaylara zorluk yaşatmaktadır. ÖSYM, bu konularda değişimi önemsemektedir.

Bu kitap; İçişleri Bakanlığı tarafından ÖSYM’ye yaptırılan kaymakam adaylığı sınavı için özenle ve hassaten mevzuat süzülerek hazırlanmıştır. Oldukça dağınık ve enikonu derdest kanun ve yönetmeliklerden seçilen sorulara, mevcut mülki amirlerden destekler alınarak yorumlar eklenmiştir. Toparlayıcı olan bu eserin, tüm kamu kurum sınavlarında özellikle kay-makam adaylığı ve idari hakim adaylığı sınavlarında ayırt edici fonksiyonunun olduğunu unutmamak gerekir.

Kitabın, staj yapan kaymakam adayları için de önemli olduğunu düşünülmektedir. Mülki idare mevzuatına ek olarak, Türk kamu sistemine 2003 yılında dâhil olan “5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu” ile Düzenleyici ve Denetleyici Kurumları da anlattığımız eserimizin emek ve uğraşı yolunda ilerleyen genç bürokrat adaylarına ışık tutması niyetiyle…
Diğer Özellikler
Stok Kodu9789754491401
MarkaYazarın Kendi Yayını
Stok DurumuVar
9789754491401

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.