Kooperatif Ortağının Hak ve Yükümlülükleri - Remziye Demir

Fiyat:
30,00 TL
Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiğinde

Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

Küreselleşme ve ABD Hegemonyası Ender Aydın ARVAS
47,25 TL
33,08 TL
%30
Borçlar Hukuku Genel Hükümler Altın Seri Tan Tahsin Zapata
330,00 TL
231,00 TL
%30
Kooperatif Ortağının Hak ve Yükümlülükleri - Remziye Demir

“Kooperatif Ortağının Hak ve Yükümlülükleri” isimli bu çalışmamız, 2018 yılında tez konusu olarak belirlenmiş ve Doç. Dr. İrfan AKIN (Türk-Alman Üniversitesi), Dr. Öğretim Üyesi Turkay ÖZDEMİR (İstanbul Üniversitesi) ve tez danışmanım Dr. Öğretim Üyesi Fatih AYDOĞAN’ın (İstanbul Üniversitesi) katıldığı ve 12.09.2019 tarihinde yapılan savunmada, oybirliği ile başarılı bulunarak kabul edilmiştir. 

Çalışmamızda, kısaca ifade etmek gerekirse, kooperatif ortaklarının sahip olduğu haklar ve tabi tutuldukları yükümlülükler ele alınmıştır. Kooperatif ortaklarının kişisel ekonomilerini geliştirme şeklinde özetlenebilen amaçlarına ulaşabilmesi için ortakların bazı haklara sahip olması ve bunun yanında birtakım yükümlülüklere tabi tutulması gerekmektedir. 1163 sayılı Kooperatifler Kanunu’nda kooperatif ortağının hak ve yükümlükleri, büyük oranda kooparatifin niteliğine uygun bir şekilde düzenlenmiştir. İşbu çalışmamızda kooperatiflerden daha çok istifade edilebilmesi adına söz konusu hak ve yükümlükükler kooperatifçilik ilkeleri ışığında mevzuat, doktrin ve yargı kararlarıyla birlikte hukuki zeminde incelenmiştir.
Bu vesileyle başta tez danışmanlığımı kabul ederek yardımlarını esirgemeyen Değerli Hocam Dr. Öğretim Üyesi Fatih AYDOĞAN olmak üzere görüşleriyle katkı sunan tez jürimdeki tüm hocalarıma teşekkür ederim. Tezimin tashihinde yardımcı olan Dr. Öğretim Üyesi Semih YÜNLÜ ve Araş. Gör. Melisa AYDIN’a da ayrıca teşekkür ederim.
Tez konumu belirlemede etkili olan, uzun süre Tekstilkent Kooperatifi yönetim kurulu üyeliği görevi de yürüten Değerli İş adamı Abdulhadi KÖSEOĞLU’na teşekkür ederim. Ayrıca bu çalışmanın yayımı ve basımını üstlenen Yetkin Basım Yayım ve Dağıtım A.Ş.’nin yetkilileri ve tüm çalışanlarına teşekkür ederim.

Son olarak, çalışmamın hazırlanmasında, eleştiri ve önerileri ile bana ışık tutan, tashihlerde büyük bir titizlikle yardımını esirgemeyen Ablam Araş. Gör. Evin Emine DEMİR’e ve kıymetli annem ile babama teşekkürü borç bilirim. 
Kitap Künyesi
Yazar Remziye DEMİR
Baskı Tarihi 2020/10
Baskı Sayısı 1
Boyut 16x24 cm (Standart Kitap Boyu)
Cilt Karton kapak
Diğer Özellikler
Stok Kodu9786050506723
MarkaYetkin Yayınevi
Stok DurumuTÜKENDi
9786050506723

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.