KPSS A Grubu Analiz Maliye Soru Bankası Monopol Yayınları 2022

Fiyat:
150,00 TL
İndirimli Fiyat (%20) :
120,00 TL
Kazancınız 30,00 TL
Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiğinde
KPSS A Grubu Analiz Maliye Çözümlü Soru Bankası Monopol Yayınları 2022

- Kamu Ekonomisi
- Kamu Harcamaları
- Kamu Gelirleri
- Devlet Bütçesi
- Devlet Borçlanması
- Maliye Politikası
- Vergi Usul Hukuku
- Türk Vergi Sistemi

    Elinizdeki bu kitap, üniversitede okuyan ve maliye dersleri alan öğrencilere, tüm KPSS’ye ve kamu kurum sınavları ile İdari Yargı Hâkimliği sınavına hazırlanan adaylara yardımcı olmak amacıyla hazırlanmıştır. Kitap hazırlanırken bu alandaki yıllara dayanan tecrübelerimiz siz değerli öğrencilere aktarılmaya çalışılmıştır. Kitaptaki soru ve yanıtlar hazırlanırken, elimizden geldiğince sınavlarda en çok sorulan soru tarzları dikkate alınmıştır. Kitabın son iki bölümünde yer alan Vergi Hukuku ve Türk Vergi Sistemi özellikle İdari Yargı Hakimliği sınavına hazırlanan adaylar düşünülerek hazırlanmıştır.

    KPSS ve kurum sınavlarına hazırlık amacıyla daha önce çıkardığımız Maliye konu anlatım içerikli Analiz Maliye kitabının devamı niteliğindedir. Kitapta, her soru için ayrıntılı açıklamalar yapılmış ve kitap hem bir soru bankası hem de özet bir konu anlatımı gibi tasarlanmıştır. Kitapta, soru çözümlerinde karşılaştırmalara, özet tablolara, konu ile ilgili güncel notlar ile bilgi notlarına ve konuları özetleyen nokta analizlere yer verilmiştir.

     Kitap içerisinde ÖSYM’nin soru dağılımı ve kurum sınavlarındaki soru dağılımı dikkate alınmış ve bu çerçevede sekiz bölüme yer verilmiştir. Söz konusu bölümler sırasıyla; Kamu Ekonomisi (Maliye Teorisi), Kamu Harcamaları, Kamu Gelirleri, Devlet Bütçesi, Devlet Borçlanması, Maliye Politikası ile Vergi Hukuku ve Türk Vergi Sistemidir. İlk altı bölümde her bölüm için 130 adet soru, Vergi Hukuku ve Türki Vergi Sistemi için 125’er adet soru olmak üzere, toplam 1030 adet açıklamalı soru yer almaktadır.

     Kitabın en önemli özelliklerinden biri de her bölümün alt başlıklara ayrılmasıdır. Bu sayede kitap; öğrencilere, öncelik vermek istediği ya da konu tekrarı yapmak istediği bölüm ve başlıkları ayrıştırma yaparakçalışma imkânı sağlamaktadır. Ayrıca her bölümün sonuna KPSS’de sorulan konuların soru dizini yıllar itibariyle yapılmıştır.
 
    Kitapta ayrıca daha önce bu alanda hiç denenmemiş bir öğretme tekniği olan bulmacalara yer verilmiştir. Bulmacalar ile hatırlanması zor olan teorisyenlerin isimleri ve teorileri ile bazı kavramlar, eğlenceli bir biçimde öğretilmeye ve tekrarı kolaylaştırılmaya çalışılmıştır. Her bölümün sonuna, o bölüm ile ilgili iki adet bulmaca konulmuştur. Kitap toplamda 16 adet bulmaca içermektedir.
Diğer Özellikler
Stok Kodu9786257837361
MarkaMonopol Yayınları
Stok DurumuTÜKENDi
9786257837361

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.