• Tüm Kategoriler
  • KPSS ve Tüm Kurum Sınavları İçin Mikro İktisat Soru Bankası Savaş Yayınları 2021

   Fiyat:
   130,00 TL
   İndirimli Fiyat (%30,8) :
   90,00 TL
   Kazancınız 40,00 TL
   11,24 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
   Aynı Gün Kargo
   KPSS ve Tüm Kurum Sınavları İçin
   Mikro İktisat Soru Bankası
   Tamamı Çözümlü

   Savaş Yayınları 2021

   Mahir Alper

   - Konulara Göre Ayrılmış,
   - Konuyu Tam Anlatan Doyurucu Çözümler,
   - Grafikler İle Desteklenmiş
   Tamamı Çözümlü 

   600 Soru

   İçindekiler

   Tüketim Teorisi

   Piyasa Analizi

   Üretim Teorisi Ve Maliyetler

   Piyasalar
   Tam Rekabet Piyasası
   Monopol Piyasası
   Monopolcü Rekabet Piyasası
   Oligopol Piyasası

   Faktör Piyasaları

   Refah Ekonomisi Ve Genel Denge


   ÖNSÖZ
    
   Değerli öğrenciler;
   Elinizdeki bu kitap, 20 yılın üzerindeki tecrübe ile mikroiktisadı tümüyle kapsayacak bir perspektifle hazırlandı. Kitap içerisinde 600 özgün soru ve bu soruların ayrıntılı çözümleri yer almaktadır.
   Kitabın iki ayrı hedefinin olduğunu söyleyebiliriz. Bunlardan birincisi, çeşitli sınavlarda benzerleri çokça sorulmuş sorular ve çözümleri ile birlikte, öğrencilere farklı soru türlerini göstermek ve başka hiçbir kaynakta göremeyeceği sorularla karşılaşmasını sağlamaktır.
   Kitabın ikinci amacı ise ayrıca sınavlara dönük hazırlanmış bir konu anlatım kitabına ihtiyaç duymadan okuyucuya mikroiktisat öğretmek ve en basitinden en zoruna kadar, soru çözebilir hale getirmektir. Her ne kadar bir soru bankası olsa da, kitabımız tam soru çözümlüdür; soruların çözümü sırasında konu anlatımı tam olarak yapılmıştır. Soru çözümlerinde konu anlatımlarını desteklemek için 600’ü aşkın grafik çizilmiştir. Sorular, ders anlatır gibi çözülmeye çalışılmış, önemli hususların altı farklı sorularda, defalarca çizilmeye çalışılmıştır.
   Okuyucunun iktisat bilmediği varsayımından hareket edilmiş, kitap içinde hiçbir ezber bilgiye yer verilmemiştir. Temel iktisat mantığı verilmeye çalışılmış, temel matematik bilgisi de soru çözümlerinin içinde aktarılmaya çalışılmıştır.
   Sorular, konu sırasına göre dizilmiştir. Öğrencinin kitabın sırasını takip etmesi oldukça önemlidir. Bazı soruların çözümü ise oldukça uzun tutulmuştur. Sonraki sorularda kullanılacak temel bilgiler bu sorularda verilmiştir. Öğrencilerimizin bu soruların çözümüne özellikle dikkat etmelerini salık veririz.
   Son söz olarak şunu ekleyebiliriz ki, elinizdeki bu kitap yalnızca KPSS için değil, kurum ve özel sektör sınavları için de oldukça doyurucudur.
   Hepinizin, verdiğiniz emek nispetinde düşlerinizin gerçekleşmesini dilerim.
   Kitabın tüm kusurları yalnızca bana aittir ve bu kitabın sizlerle buluşmasında değerli katkıları olan Prof. Dr. Ahmet Nohutçu ve Savaş Yayınları ailesine teşekkür etmeyi bir borç bilirim.
   Mahir Alper
    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786257670418
   MarkaSavaş Yayınevi
   Stok DurumuVar
   9786257670418

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.