Lex Publica Hakimlik Medeni Hukuk Mevzuat Konu Anlatımı Dizgi Kitap Yayınları 2021

Fiyat:
80,00 TL
İndirimli Fiyat (%15) :
68,00 TL
Kazancınız 12,00 TL
Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiğinde

Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

Renklendirme Yöntemi İle ve Tablolar İle Lex Publica Hakimlik Medeni Hukuk Mevzuat Konu Anlatımı Dizgi Kitap Yayınları 2021

Kıymetli arkadaşlar,
Bu eser özellikle adli ve idari hakimlik sınavında ve mevzuat odaklı yapılan sınavlarda dahil olmak üzere aynı zamanda fakültelere yardımcı olması amacıyla hazırlanmıştır. Hepimizin bildiği gibi mevzuat okumanın önemi yadsınamaz. Geçmiş sınav sorularına da baktığımızda sorulan soruların büyük çoğunluğu mevzuattan oluşmaktadır. Her ne kadar bazı derslerde salt kanun okumak soyut kalsa da soruların temel kaynağı yine kanunun kendisidir. Bu yüzden her dersin kanunu en az bir ya da iki kez okunmalıdır. Özellikle usul derslerinde kanun okumak çok önemlidir.
 
Bu düşünceden hareketle “LEX PUBLİCA” adlı eserimizde sınavla alakalı olan bütün mevzuatları tek bir kitap halinde toplamaya çalıştık. Eserimizi hazırlarken mevzuatın kendi sistematik yapısını bozmadan önem arz eden yerlerde hem tablolar oluşturduk hem de renklendirme yöntemini kullandık. Kanunun kendi sistematiğini bozmamızdaki yegâne amaç geçmiş yıllarda sorulan bazı sorularda kanunda olmayan yani mülga edilen kanun maddelerinin de soru olarak karşımıza çıkmasıdır. Bunun yanı sıra her kanunun sonunda çalışmanızı kolaylaştırmak amacıyla o mevzuatla alakalı süreleri tek tek ayrı ayrı tablolar oluşturarak gösterdik. Bazı mevzuatlarda da birbirine karışan yerleri yine karşılaştırmalı tablolar yaparak farklılıkları ve benzerlikleri göstermeye gayret ettik. Kitabımızın saydıklarımın dışında önemli bir artısı da kendi içinde fasiküllere ayrılmasıdır yani bu eseri hem bir bütün halinde temin edebilirsiniz hem de dilerseniz ayrı ayrı fasikül halinde alabilirsiniz. Böylelikle sizleri kalın bir kitabı okumaya mecbur bırakmadan kendi içinde kanunları ayırarak çalışmanızı kolaylaştırdık.
 
Diğer eserlerimizde olduğu gibi bu eserde de gözden kaçırdığımız hususlar olabilir. Bu eksikliklerin bildirilmesi hem bize hem de size katkı sağlayacak ve aynı zamanda ileride daha iyi bir eser ortaya çıkarmamıza yardımcı olmuş olacaksınız.
 
Hepinize iyi çalışmalar ve başarılar dilerim.
 
Kitabın en güzel şekilde ortaya çıkması için çaba harcayan Kenan BULUT’a ve kitabın dizgisini titizlikle hazırlayan Sevda ve Deniz Hanıma teşekkürlerimi sunuyorum
 
 
OZAN ERDEM
ANKARA/2021
Diğer Özellikler
Stok Kodu9786257301664
MarkaDizgi Kitap
Stok DurumuTÜKENDi
9786257301664

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.