Mahalli İdareler GYS ve Unvan Değişikliği Soru Bankası Savaş Yayınları 2023

Fiyat:
370,00 TL
İndirimli Fiyat (%30) :
259,00 TL
Kazancınız 111,00 TL
Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiğinde
Mahalli İdareler Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Soru Bankası
Savaş Yayınları Şubat 2023

Prof. Dr. Ahmet Nohutçu
Kaymakam Ahmet Gazi Kaya

Güncel Mevzuat Değişikliklerine Göre Hazırlanmış
Sınav Odaklı, Sınav Stratejileri, Taktikleri ve Hatırlatmaları İçeren
Tamamı Çözümlü1738 Soru

 
Görevde Yükselme Sınav Konuları 1. Grup Unvan
V.H.K.İ. Bilgisayar İşletmeni, Veznedar, Ambar Memuru, Ayniyat Memuru, Belediye Trafik Memuru, Bilet Satış Memuru, Evlendirme Memuru, Gemi Adamı, Gişe Memuru, Memur, Mutemet, Sayaç Memuru, Tahsildar, Koruma Ve Güvenlik Görevlisi, Şoför
Yerel Yönetimler Mevzuatı
Belediye Kanunu
Büyükşehir Belediyesi Kanunu
İl Özel İdaresi Kanunu
Köy Kanunu
Mahalli İdare Birlikleri Kanunu
Kamu Mali Yönetimi Ve Kontrol Kanunu
Kamu İhale Kanunu
İdari Ve Mali Mevzuat
Ortak Konular
Görevde Yükselme Sınav Konuları 2. Grup
Çözümleyici, Uzman, Sivil Savunma Uzmanı, Şef, Koruma Ve Güvenlik Şefi, Bando Şefi, Ayniyat Saymanı, Kontrol Memuru, Muhasebeci, Eğitmen
Yerel Yönetimler Mevzuatı
Belediye Kanunu
İl Özel İdaresi Kanunu?   
Köy Kanunu
Mahalli İdare Birlikleri Kanunu
Kamu Mali Yönetimi Ve Kontrol Kanunu
Kamu İhale Kanunu
İdari Ve Mali Mevzuat
Ortak Konular     ?
Görevde Yükselme Sınav Konuları 3. Grup
Koruma ve Güvenlik Görevlisi Amiri
  Yerel Yönetimler Mevzuatı
Belediye Kanunu
Büyükşehir Belediyesi Kanunu
İl Özel İdaresi Kanunu
Köy Kanunu
Mahalli İdare Birlikleri Kanunu
Kamu Mali Yönetimi Ve Kontrol Kanunu
Kamu İhale Kanunu?
İdari Ve Mali Mevzuat
Ortak Konular  
Görevde Yükselme Sınav Konuları 4. Grup
Müdür, Hukuk, Müşaviri
Yerel Yönetimler Mevzuat
İdari Ve Mali Mevzuat
Ortak Konular


2. BASKIYA ÖNSÖZ
Belediyelerimizin ve il özel idarelerimizin çok kıymetli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavları adayları;
Elinizdeki bu Soru Bankası kitabımız, 21 Ağustos 2022 tarihinde gerçekleştirilecek yerel yönetim personelinin Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavlarına hazırlanan sizlere yönelik olarak hazırlanmıştır.
Kitabımızın elinizde tuttuğunuz 2. Baskısı aşağıdaki mevzuat değişiklikleri kapsamında dikkatle gözden geçirilip güncellenerek hazırlanmıştır:       
 • 22/12/2021 Tarih ve 7349 Sayılı Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun
 • 4/11/2021 Tarih ve 7341 Sayılı Türkiye İhracatçılar Meclisi ile İhracatçı Birliklerinin Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun
 • 18/7/2021 Tarih ve 7333 Sayılı Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun
 • 25/5/2021 Tarih ve 7319 Sayılı Sigortacılık ile Diğer Bazı Alanlara İlişkin Kanunlarda ve Bir Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun
 • 4/12/2020 Tarih ve 7261 Sayılı Türkiye Çevre Ajansının Kurulması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun
 • 16/10/2020 Tarih ve 7254 Sayılı Kamu Malî Yönetimi ve Kontrol Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun
 • 16/4/2020 Tarih ve 7244 Sayılı Yeni Koronavirüs (Covıd-19) Salgınının Ekonomik ve Sosyal Hayata Etkilerinin Azaltılması Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun
 • Anayasa Mahkemesinin 17/10/2018 Tarihli ve E.:2018/110; K.:2018/99 Sayılı Kararı
Önsöz’ün hemen arkasında yer alan EK-1 ve EK-2’de de görüleceği üzere, Görevde Yükselme Sınavı (GYS) her birinin kapsamı farklı 4 ayrı kategorideki grup için, Unvan Değişikliği Sınavı (UDS) ise tek grup için gerçekleştirilecektir. Kitabımız bu grupların tamamını kapsayacak şekilde hazırlanmıştır. Sınava hazırlanan adayların kendi gruplarının kapsamındaki konuları belirleyip soru çözebilmesi için, sayfaların sağında kolayca görülebilecek işaretleme ve tarama usulüne yer verilmiştir.

Kitabın gruplara yönelik olarak sistematiği ve soru sayısı aşağıdaki tabloda görülebilir:
GRUPLAR KİTAPTAKİ SORUMLU OLDUĞU KISIMLAR SORU SAYISI
GYS 1. GRUP 1. KISIM 1310 SORU
GYS 2. GRUP 1. & 2. KISIM 1487 SORU
GYS 3. GRUP 1., 2. & 3. KISIM 1529 SORU
GYS 4. GRUP 1., 2., 3. & 4. KISIM 1738 SORU
UDS 4. GRUP 1., 2., 3. & 4. KISIM 1738 SORU
Görüleceği üzere kitabımızda sadece sınav odaklı hazırlanmış toplam 1738 adet tamamı çözümlü soru bulunmaktadır.
Sorular sınav kapsamında sorumlu olunan yerel yönetim mevzuatı ile idari ve mali mevzuatın tamamının, hiçbir konusu veya noktası atlanmaksızın sorular ve cevaplarıyla sınava yönelik tekrarı mahiyetindedir.
Sınavda başarılı olmak için en rasyonel strateji, kitabımızda başlık düzeyinde yer alan ilgili mevzuatı defalarca okuyup, ne kadar ve ne derece öğrenildiği ya da hazmedilip hazmedilmediğini sınamak için kitabımızdaki soruları en iki defa çözmektir.
Çok isabetli olmamakla birlikte, zamanı az olan ya da meşguliyet ve yoğunluktan dolayı konu çalışmaya odaklanamayan adayların, kitaptaki soruları en az iki ya da üç kere hızla çözmeleri bile, sınavda başarılı olmak için yeterli olabilecektir. Çünkü belirttiğimiz üzere kitaptaki sorular, sınav sorumluluğu kapsamındaki yerel yönetim mevzuatı ile idari ve mali mevzuatın kapsamının tamamının sorularla, cevaplardaki sınava yönelik hatırlatma, tüyo ve şemalarla sınav odaklı özeti ve tekrarını sağlamaktadır.
Belediye ve il özel idareleri bağlamında mahalli idarelerimizin çok kıymetli, cefakâr ve çilekeş Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavları adayları;
Bir konuyu pekiştirmenin en iyi yolu soru çözmektir. Sınavı kazanmak için öncesinde bol soru çözerek pratik yapmak başarılı olabilmenizin olmazsa olmaz şartıdır.
Sınav öncesinde bol soru çözerek pratik yapanlar, soru çözmeyenlere göre kesinlikle daha fazla başarılı olmaktadırlar.

 
Sınava hazırlanırken BOL VE ÇOK SORU ÇÖZMEK:      
 • Çalıştığınız konuları daha iyi anlamanızı ve pekişmesini sağladığı gibi, size sınav öncesinde pratik kazandırır, öğrendiğiniz bilgileri geri çağırmayı öğretir ki, sınavda tam da sizden istenen şey budur.
 • Öğrendiğiniz bilginin nasıl kullanılabileceği hakkında size yol gösterir.
 • Öğrendiklerinizin çeldirici seçenekleriyle birlikte nasıl sorulabileceği hakkında size fikir verir.
 • Hangi konulara daha fazla ağırlık vermenizi sağlayarak, gereksiz yerlerde zaman harcamanızı önler, önemsiz yerlerde gezinmenizi engeller ve sınav sürecinde en kıymetli değer olan zamandan tasarruf ettirir.
 • Sizin değil, soru hazırlayanların neyi önemsedikleri ve nasıl soru sorabilecekleri anlamanızı sağlayarak, sınavda soruları kolaylıkla ve rahatlıkla soru çözmenizi sağlar.
 • Eksik konuları hatırlatarak, ilgili konulara yoğunlaşmanızı sağlar.
 • Nihayet, sınavda karşılaşacağınız tereddütleri, yanılmaları, şaşırmaları ve aksilikleri önceden deneyimleyerek kendinizden emin ve güvenle gireceğiniz sınavda başarılı olmanızda katalizör etkisi yapar.
Sonuç olarak, Mahalli İdareler Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği SORU BANKASI’nı çözüp bitirdiğinizde, sınav kapsamındaki sorumlu olduğunuz tüm mevzuatı en güncel haliyle pratik, hızlı ancak hiçbir konuyu ve sınav detayını atlamaksızın nitelikli bir özetini ve ciddi bir biçimde tekrarını yapmış olacaksınız.
Yazarlar olarak bilgi, bilim, uzmanlık ve tecrübenin referansı ve büyük bir emeğin sonucu olan kitabımızın, doğumdan ölüme kadar hayatımızın her döneminde kamu yararı amacıyla çok kritik ve hayati kamu hizmetleri sunan mahalli idareler personelimizin hazırlandıkları GY ve UD sınavlarında, mesleki kariyer hedeflerine ulaşmalarında azami katkı sağlaması ve meslek hayatlarına yeni bir vizyon katması dileğiyle şimdiden başarılar diliyoruz.

07.02.2022
Çengelköy, Prof. Dr. Ahmet NOHUTÇU
Sürmene, Kaymakam Ahmet Gazi KAYA
Diğer Özellikler
Stok Kodu9786258136760
MarkaSavaş Yayınevi
Stok DurumuTÜKENDi
9786258136760

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.