MATRAH Konu Anlatımı Vergi Hukuku, Vergi Usul Hukuku, TVS Temsil Kitap Yayınları 9. Baskı

Fiyat:
260,00 TL
İndirimli Fiyat (%20) :
208,00 TL
Kazancınız 52,00 TL
Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiğinde

Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

KİTAP HAKKINDA

Çok değerli ve sevgili arkadaşlar,
Öncelikle “MATRAH” kitaplarımıza olan teveccühünüz ve ilginizden dolayı sizlere teşekkür ederim. İlginiz ve talepleriniz neticesinde MATRAH Vergi Hukuku KONU ANLATIMI kitabımız ile MATRAH Vergi Hukuku SORU BANKASI kitabımız kendi alanında en çok tercih ve tavsiye edilen eserler haline gelmiştir.
MATRAH Vergi Hukuku KONU ANLATIMI kitabımızın İdari Hakimlik, Sayıştay Denetçiliği, KPSS, GUY, Maliye Bakanlığının yaptığı diğer sınavlar ile SMMM sınavlarına çalışmak için TEK KİTAP olma yolunda gittiğini görmek bizi hem sevindiriyor hem de sorumluluğumuzu daha da arttırıyor.
Bu eseri ortaya koyarken başından beri hedefimiz, sloganımız, rehberimiz, “Efradını cami, ağyarını mani” cümlesidir. Yani, amacımız sizleri sıkmadan, sizi ayrıntılara ve kalın kitaplara boğmadan sizlere vergi hukukunu sevdirebilmek, çalıştırabilmek ve öğretebilmektir.
Genel olarak, kitabın sistematiğini şu şekilde ifade edebiliriz:
♦ Bildiğiniz üzere 7.12.2019 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 7194 sayılı Kanun, 26.10.2021 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 7338 sayılı Kanun ve 25.12.2021 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 7349 sayılı Kanun ile vergi kanunlarında önemli ölçüde değişiklikler ve kanunlara eklemeler olmuştur. Söz konusu değişiklikler ve eklemeler ile kitabın basım tarihine kadar yapılan tüm değişiklikler anlaşılır bir dille kitabın ilgili bölümlerine eklenmiştir.
♦ Vergi Kanunlarında yapılan değişikliklerin haricinde gerekli görülen bölüm ve konularda güncelleme ve genişletmeye gidilmiştir.
♦ Kitabın son baskısında konunun özetlenmesine yardımcı olmak maksadıyla 57 adet TABLO’ya yer verilmiştir.
♦ Kitap içerisinde kullandığımız özel kutulama sistemi ile daha önce sınavlarda sorulmuş olan ve önemli olarak gördüğümüz, potansiyel sınav sorusu olabilecek bilgiler
vurgulanmıştır.
♦ Her bölümün sonuna, o bölüme ilişkin KPSS, Sayıştay ve İdari Hâkimlik sorularından oluşan seçilmiş sınav soruları koyulmuştur.
♦ Kitap sonunda ise son değişikliklere yönelik sorular da içeren 2 YENİ DENEME yer almaktadır. Böylelikle, MATRAH Vergi Hukuku KONU ANLATIMI kitabında 270 adet çıkmış soru, 28 özgün soru olmak üzere toplam 298 adet de soru bulunmaktadır.
Tabi ki konuya ilişkin daha fazla özgün soru veya çıkmış soru çözmek isteyebilirsiniz (konunun pekişmesi ve vergiden hiç yanlış yapmamanız için çözmelisiniz de). Hep tavsiye ettiğimiz sistem ise “KONU+SORU” sistemidir. Yani, konunun hemen ardından yeterli
çoklukta soru çözerek o konuyu halletmek olmalı hedefimiz. “Her yiğidin yoğurt
yemesi farklıdır” düsturunca soru kitaplarında konuların farklı şekillerde bölündüğünü
görebilirsiniz. Bu sebeple MATRAH Vergi Hukuku KONU ANLATIMI’ndan konuyu çalışan
arkadaşlara “KONU+SORU” uyumunu gözeterek uyumlu bir şekilde ilerlemesi için de tavsiyemiz MATRAH Vergi Hukuku SORU BANKASI olacaktır.
Teşekkür;
“Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum. (Hz.Ali)” ifadesindeki manayı benimsemiş biri olarak, eserin yeni baskılarında takıldığım hususlarda bilgisine ve samimiyetine güvenerek yardım aldığım Doç.Dr.Murat Batı hocamıza çok teşekkür ederim. Sayfa ve kapak tasarımında gösterdiği titizliklerinden dolayı Sanem Hande Bayramoğlu’na ; özü ve sözü aynı olan yayınevi sahibi Mustafa Bulut’a; fedakârlıklarından dolayı sevgili eşim ve çocuklarıma da teşekkürlerimi arz ediyorum.
Sertkan ERDURMAZ

 
 • Genel Özellikler
 • Baskı Tarihi
 • Mart 2023
 • Baskı Sayısı
 • 9. Baskı
 • Yayınevi
 • Temsil Kitap Yayınları
 • Yazar
 • Sertkan Erdurmaz
 • Sayfa Sayısı
 • 367
 • Ebat
 • 16,5x23,5
 • Cilt
 • --
 
 
 
 

 
Diğer Özellikler
Stok Kodu9786257262699
MarkaTemsil Kitap Yayınları
Stok DurumuTÜKENDi
9786257262699

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.