• Tüm Kategoriler
  • Medeni Usul Hukuku Pratik Çalışmaları - Ejder Yılmaz, Ramazan Arslan

   Medeni Usul Hukuku Pratik Çalışmaları - Ejder Yılmaz, Ramazan Arslan
   Görsel 1
   Fiyat:
   65,00 TL
   65.00 www.akfonkitap.com
   8,46 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
   Aynı Gün Kargo
   Medeni Usul Hukuku Pratik Çalışmaları - Ejder Yılmaz, Ramazan Arslan, Sema Taşpınar Ayvaz, Emel Hanağası
    

   Kitap, 6100 sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanunu'nun (HMK) yürürlüğe girmesi nedeniyle tümüyle gözden geçirilerek yenilenmiştir. 
   Birinci bölümde yer verilen problemlerin bir kısmının çözümü 6100 sayılı HMK dikkate alınarak verilmiş; bir kısmının çözümlenmesi, cevaplandırılması öğrencilere bırakılmıştır.

   Kitabımızın bu baskısında ikinci bölüm, Yargı Kararları başlığıyla yeniden yazılmış, önceki baskılarda olduğu gibi bu bölümde Yargıtay Hukuk Genel Kurulu ve Daire Kararları'na yer verilmiş; öğrencilerimize medenî usul hukuku alanında geniş bir bakış açısı kazandırmak üzere seçilmiş bazı Anayasa Mahkemesi Kararları ile İçtihadı Birleştirme Kararları'na yer verilmiştir. Yargıtay kararlarından bazıları değerlendirilmiş, büyük bir bölümü ise öğrencilerimizin Yargıtay Kararları'nı anlama ve değerlendirme alışkanlığı edinebilmelerini sağlamak için uygulamalı ders malzemesi olarak kitaba konulmuştur. 6100 sayılı HMK'nun yürürlüğünden önceki tarihli kararlar da güncelliğini koruduğu ölçüde muhafaza edilmiş; öğrencilerimizin yararlanmasını kolaylaştırabilmek için 1086 sayılı Hukuk Usulü Muhakemeleri Kanunu'na (HUMK), 743 sayılı Türk Medeni Kanunu'na (MK), 818 sayılı Borçlar Kanunu'na (BK) yapılmış atıfların HMK'ndaki, TMK'ndaki ve TBK'ndaki karşılıkları italik olarak (HMK), (TMK) ve (TBK) biçiminde parantez içinde verilmiştir. Aynı yöntem, Anayasa Mahkemesi ve İçtihadı Birleştirme Kararlarında da izlenmiştir.

       Üçüncü bölümde, kitabın önceki baskılarında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde 1963 tarihinden beri sınavlarda sorulmuş sorulara yer verilmişti. Kitabın bu baskısının bu bölümü tarafımızca Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi ile Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde yapılmış olan sınavlarda sorulmuş sorulara ayrılmıştır. Bu sorulardan bir kısmı cevaplarıyla birlikte verilmiştir.

   Baskı Tarihi Ocak 2020
   Baskı Sayısı 18. Baskı
   Yayınevi Yetkin Yayınevi
   Yazar Prof. Dr. Ejder Yılmaz, Prof. Dr. Ramazan
   Arslan, Prof. Dr. Sema Taşpınar Ayvaz,
   Yrd. Doç. Dr. Emel Hanağası
   Sayfa Sayısı 418
   Ebat 16X24
   Cilt --
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786050505153
   MarkaYetkin Yayınevi
   Stok DurumuVar
   9786050505153

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.