• Tüm Kategoriler
  • Muhasebat KPSS A Kurum Sınavları Muhasebe Konu Anlatımı İsmail Keleş 2018

   Fiyat:
   200,00 TL
   İndirimli Fiyat (%30) :
   140,00 TL
   Kazancınız 60,00 TL
   18,23 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
   Aynı Gün Kargo
   Muhasebat 

   KPSS A
   Kurum Sınavları
   Muhasebe Konu Anlatımı

    İsmail Keleş

   İçindekiler


   Muhasebeye Giriş
   Dönen Varliklar
   Duran Varliklar
   Kisa Vadeli Yabanci Kaynaklar – Uzun Vadeli Yabanci Kaynaklar
   Özkaynaklar
   Gelir Tablosu
   Genel Muhasebe Diğer Konular
   Hesaplarin Karşilaştirilmasi
   Türkiye Muhasebe Standartlari
   Finansal Tablolar Analizi
   Maliyet Muhasebesi
   Ticaret Aritmetiği
   Denetim

   580 Örnek
   324 Çözümlü Soru
   152 Kavram Şeması İle Pekiştirme

    


   İKİNCİ BASKIYA ÖNSÖZ
    

   DEĞERLİ OKUYUCU

        Muhasebe kolay bir derstir ve doğru çalışılması halinde soruların tamamına yakını doğru cevaplanabilir. MUHASEBAT KAVRAM ŞEMALARI İLE MUHASEBE KONU ANLATIM KİTABINI ve MUHASEBAT ÇIKMIŞ SORULAR KİTABINI hazırlanırken amacım; hiç muhasebe bilmeyen birine hem kpss sınavında, hem kurum sınavlarında hem de mülakatlarda sorulan soruların büyük bir bölümünü doğru cevaplayabilecek bir muhasebe bilgisine sahip olmalarını sağlamaktır.

        Bunun için öncelikle muhasebeyi sınav düzeyinde öğrenmeli ve sınava uygun bir muhasebe çalışması yapılmalıdır. Muhasebe bir mantığa dayanır ve bu mantığı anlamak biraz zaman alır. Sebebi ise konuların birbirleri ile bağlantılı olmasıdır. İlk konular anlatılırken sonraki konulara da değinildiği gibi sonraki konular anlatılırken ilk konular pekiştirilir.

        Peki muhasebeye nasıl çalışılmalıdır?

        Yapılacak sınava hazırlık çalışmalarında öncelikle Muhasebat Konu Anlatım kitabından ilgili bölüm çalışılmalıdır. Kitap içerisinde yer alan kavram şemaları ve kayıtlar dikkatlice incelenmelidir. Daha sonra Muhasebat Çıkmış Sorular kitabından ilgili konu ile ilgili bölümün soruları çözülmeli, çözümler detaylıca okunmalıdır. Bu sıra bütün konular bitene kadar her ünite de tekrarlanmalıdır. Her iki kitabı ilk bitirdiğinizde bir sürü parçayı anlayacak ancak bir bütün halinde kafanıza oturması için bu çalışmayı birkaç kez tekrar etmeniz gerekecektir. Bu arada kitapta yer alan hesapları, hesapların türünü, hesapların kodlarını ve hangi tabloda bulunduklarının ezberlenmesi gerektiğini unutmayın.

        Özgün bir soru bankası çözülmeden önce çıkmış sorular kitabının birden fazla kez tekrar edilmesi böylece ÖSYM’nin sınav mantığı anlaşılması gerekir. Her özgün soru kaliteli ve doğru değildir. Bu sebeple çıkmış sorular çözülmeden özgün soru çözülmesi yanlış öğrenmeye sebep olabilir.

        Hazırladığımız konu anlatım kitabımızda öğrenme dört aşamalı planlanmıştır. Öncelikle konular sözel olarak anlatılmış, daha sonra kavram şemaları ile aynı konu görselleştirilmiş ve bölüm sonu testler ile konunun pekiştirilmesi amaçlanmıştır. Ayrıca genel muhasebe bölümünün sonunda karıştırılabilecek olan hesaplar karşılaştırma kayıtları ile genel bir özetlemeye tabi tutulmuştur.

        Kitabımız ile ilgili tüm öneri, şikâyet ve değerlendirmelerinizi ismailkeles43@gmail.com adresime veya sosyal medya üzerinden tarafıma göndererek sonraki baskılarda kitabımızın daha iyi hale gelmesine yardımcı olabilirsiniz. Tüm öğrencilerimize yararlı olması dileklerimle, şimdiden girecekleri tüm sınavlarında başarılar dilerim.
   İsmail KELEŞ

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786052328910
   MarkaSavaş Yayınevi
   Stok DurumuVar
   9786052328910

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.