Muhasebat KPSS A Muhasebe Çıkmış Sınav Soruları 2022

Fiyat:
730,00 TL
İndirimli Fiyat (%30) :
511,00 TL
Kazancınız 219,00 TL
Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiğinde

Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

Muhasebat

KPSS A
Tüm Kurum Sınavları
Tamamı Çözümlü Muhasebe Soruları

7. Baskı 2022

 İsmail Keleş

KPSS

2001-2013 çıkmış sorular

2014-2021

çıkmış sorular paralelinde uyarlanmış sorular

Gelir Uzman Yardımcılığı
Mali Hizmetler Uzman Yardımcılığı
İç Denetçi Aday Belirleme
Kamu İhale Kurumu Uzman Yardımcılığı
Maliye Uzman Yardımcılığı
Muhasebe Uzman Yardımcılığı
Vergi Denetmen Yardımcılığı
Defterdarlık Uzman Yardımcılığı
KOSGEB KOBİ Uzman Yardımcılığı
Milli Emlak Denetmen Yardımcılığı - Uzman Yardımcılığı
SGK Uzman Yardımcılığı
Aile ve Sosyal Politikalar Denetçi  Yardımcılığı - Uzman Yardımcılığı
Türkiye İş Kurumu Müfettiş Yardımcılığı
Vakıflar Bankası İdari Bilimler – Mühendislik
Halk Bankası Uzman Yardımcısı – Servis Görevlisi
Ziraat Bankası Müfettiş Yardımcılığı – Servis Görevlisi
Türkiye Kalkınma Bankası Uzman Yardımcılığı
Sayıştay

 

1. Kitap
• Muhasebeye Giriş
• Dönen Varlıklar

2. Kitap

• Duran Varlıklar
• KVYK ve UVYK
• Özkaynaklar

• Gelir Tablosu
• Genel Muhasebe Diğer Konular
• Tek Düzen Hesap Planı 

 

3. Kitap

• Türkiye Muhasebe Standartları (TMS)
• Ticari Aritmetik
• Finansal Tablolar Analizi
• Denetim
• Maliyet Muhasebesi
 


3 Ciltten Oluşan Madüler Set

TOPLAM: 2080 ÇÖZÜMLÜ SORU


YEDİNCİ BASKIYA ÖNSÖZ

DEĞERLİ OKUYUCU
Muhasebe kolay bir derstir ve doğru çalışılması halinde soruların tamamına yakını doğru cevaplanabilir. MUHASEBAT KAVRAM ŞEMALARI İLE MUHASEBE KONU ANLATIM KİTABINI ve MUHASEBAT ÇIKMIŞ SORULAR KİTABINI hazırlanırken amacım; hiç muhasebe bilmeyen birine hem kpss sınavında, hem kurum sınavlarında hem de mülakatlarda sorulan soruların büyük bir bölümünü doğru cevaplayabilecek bir muhasebe bilgisine sahip olmalarını sağlamaktır.
Bunun için öncelikle muhasebeyi sınav düzeyinde öğrenmeli ve sınava uygun bir muhasebe çalışması yapılmalıdır. Muhasebe bir mantığa dayanır ve bu mantığı anlamak biraz zaman alır. Sebebi ise konuların birbirleri ile bağlantılı olmasıdır. İlk konular anlatılırken sonraki konulara da değinildiği gibi sonraki konular anlatılırken ilk konular pekiştirilir.
Peki muhasebeye nasıl çalışılmalıdır?
Yapılacak sınava hazırlık çalışmalarında öncelikle Muhasebat Konu Anlatım kitabından ilgili bölüm çalışılmalıdır. Kitap içerisinde yer alan kavram şemaları ve kayıtlar dikkatlice incelenmelidir. Daha sonra Muhasebat Çıkmış Sorular kitabından ilgili konu ile ilgili bölümün soruları çözülmeli, çözümler detaylıca okunmalıdır. Bu sıra bütün konular bitene kadar her ünite de tekrarlanmalıdır. Her iki kitabı ilk bitirdiğinizde bir sürü parçayı anlayacak ancak bir bütün halinde kafanıza oturması için bu çalışmayı birkaç kez tekrar etmeniz gerekecektir. Bu arada kitapta yer alan hesapları, hesapların türünü, hesapların kodlarını ve hangi tabloda bulunduklarının ezberlenmesi gerektiğini unutmayın.
Özgün bir soru bankası çözülmeden önce çıkmış sorular kitabının birden fazla kez tekrar edilmesi böylece ÖSYM’nin sınav mantığı anlaşılması gerekir. Her özgün soru kaliteli ve doğru değildir. Bu sebeple çıkmış sorular çözülmeden özgün soru çözülmesi yanlış öğrenmeye sebep olabilir.
Hazırladığımız çıkmış sorular kitabımızda sınav soruları konulara göre tasnif edilmiş, konular ise sınavların türüne ve yıllara göre sıralanmıştır. Sınavlarda çıkan hatalı sorulara düzeltilerek yer verilmiş ve öğrenme yanlışlıklarının önüne geçilmeye çalışılmıştır. Sorular birbirinden bağımsız çözülmüş olup önemli bilgiler sürekli tekrarlanmıştır. Yayınlanması yasak olan son yılların KPSS soruları yine aynı yılın çıkmış soruları paralelinde birebir hazırlanarak sunulmuştur. En kapsamlı ve gerçek soru sayısına sahip kitabımızı tamamladığınızda eksik ve çözmediğiniz soru şekli kalmayacaktır.
Kitabımız ile ilgili tüm öneri şikâyet ve değerlendirmelerinizi ismailkeles43@gmail.com adresime veya sosyal medya üzerinden tarafıma göndererek sonraki baskılarda kitabımızın daha iyi hale gelmesine yardımcı olabilirsiniz. Tüm öğrencilerimize yararlı olması dileklerimle, şimdiden girecekleri tüm sınavlarında başarılar dilerim.
İsmail KELEŞ
Diğer Özellikler
Stok Kodu9786257483353
MarkaSavaş Yayınevi
Stok DurumuTÜKENDi
9786257483353

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.