OPTİMUS LAW Anayasa Hukuku, Türk İdari Teşkilatı - Cumhurbaşkanlığı Kararnameleri - Mahalli İdareler - Devlet Memurları Mevzuatı Konu Anlatımı Ahmet Sinanoğlu Haziran 2021

Görsel 1
Akfon Puan : 204

Bu fiyata son 96 ürün !

Kampanya stoğu tükendiğinde ürünün fiyatı 340,00 TL olacaktır.
Fiyat:
340,00 TL
İndirimli Fiyat (%40) :
204,00 TL
Kazancınız 136,00 TL
Havale / EFT:
197,88 TL
27,55 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.

OPTİMUS LAW
ANANYASA HUKUKU, TÜRK İDARİ TEŞKİLATI - CUMHURBAŞKANLIĞI KARANAMELERİ - MAHALLİ İDARELER - DEVLET MEMURLARI MEVZUATI KONU ANLATIMI


ÖNSÖZ

Değerli Arkadaşlar;
Öncelikle şunu belirtmek isterim ki Kaymakamlık, Hâkimlik, Sayıştay, Anayasa Mahkemesi Raportörlüğü ve KPSS gibi pek çok sınava sizler gibi hazırlandım ve birçoğunda derece elde ettim. Bu dönemde yaşayarak öğrendiğim şey, başarı için istikrarlı bir çalışmanın gerekliliği kadar, çalışmada yararlanılacak kaynağın yeterliliği, kapsayıcılığı ve sınav tekniğine uygunluğu başarıda kilit rol oynamaktadır.
Sizlere, gireceğiniz sınavlarda yardımcı olması için hazırlamış olduğum bu eser; sizleri uzun paragrafların sıkıcılığından ve boğuculuğundan kurtararak,  öğrenmeyi kolaylaştıracak bir şekilde konular maddeleştirilerek düzenlenmiştir. Konularla ilgili anahtar kelimeler kalın punto ile belirtilerek dikkat artırılmakta ve bu suretle önemli bilgilerin gözden kaçma riski azaltılmaktadır.
2020 yılında yapılan Kaymakamlık sınavı sorularında da gördüğümüz üzere “Alan Bilgisi Testi” nde her geçen yıl daha detay ve daha geniş bir mevzuat içinden sorular gelebilmektedir.(2020 yılı Kaymakamlık Sınavında her birinden soru sorulan; 6306 sayılı Afet riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun, Dernekler Kanunu, Danıştay Kanunu, 233 sayılı Kamu İktisadi Teşebbüsleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname, 2464 sayılı Belediye Gelirleri Kanunu, 5779 sayılı İl Özel İdarelerine ve Belediyeler Genel Bütçe Vergi Gelirlerinden Pay Verilmesi Hakkına Kanun) sınavın sonuçları açısından belirleyici olmuştur. Bu kanunlar ve bunlar gibi daha önce soru gelen veya soru gelmesi muhtemel bütün kanunları içeren “Mevzuat Kitabı”  da yakın bir süreçte sizlerin kullanımına sunulmuş olacaktır.
Ayrıca Kaymakamlık sınavında belirleyici rol oynayan “İnsan Hakları” konusuna ilişkin “Konu Anlatımı ve Soru Çözümleri” bir arada olacak şekilde hazırlanan kitap ise bu kitabın yayınlanmasına müteakip sizinle olacaktır.
Şuan elinizde bulunan eserde; ÖSYM’nin Kaymakamlık Sınavı Kılavuzuna göre;  Alan Bilgisi Testinde sorulacak olan; Anayasa Hukuku (13), Türkiye’nin İdari Yapısı (14) ve Türkiye’de Mahalli İdareler (9)  soruluk kısım ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanunundan sorulan soruların (2020’de 3 tane) oluşturduğu toplam yaklaşık 39-40 soruluk bir kısma tekabül etmektedir. Ekonomi hariç Alan sorularının 56 adet olduğu düşünüldüğünde bu kitap bitirildiğinde sınavın büyük bir bölümüne hazır olmuş olacaksınız.
Sınavlara hazırlanan herkesin yaşamış olduğu “konu anlatımı mı, soru çözü mü “ ikileminde, ben konu anlatımı %70, soru çözümü % 30 olacak şekilde bir çalışma stratejisi yürütülmesi gerektiğini düşünüyorum.
Çalışmalarınızda ve sınavlarınızda faydalı olması dileğiyle.

                                                                              Ahmet SİNANOĞLU 
                                                                                     14 Mayıs 2021

 
 Baskı Tarihi  2021
 Baskı Sayısı  1 Baskı
 Yayınevi  Akfon Yayınları
 Yazar  Ahmet Sinanoğlu
 Sayfa Sayısı  439
 Ebat  16X24
 Cilt  ---

 

Diğer Özellikler
Stok Kodu9786257125512
MarkaAkfon Yayınevi
Stok DurumuVar
9786257125512

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.