• Tüm Kategoriler
  • Savaş İcra Müdürlüğü Son Tekrar Soru Bankası Savaş Yayınları 2020

   Savaş İcra Müdürlüğü Son Tekrar Soru Bankası Savaş Yayınları 2020
   Görsel 1
   Fiyat:
   79,00 TL
   İndirimli Fiyat (%30) :
   55,30 TL
   Kazancınız 23,70 TL
   55.30 www.akfonkitap.com
   7,20 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
   Aynı Gün Kargo
    
   Önsöz

       22 Kasım 2020 tarihinde 1100 adet İcra Müdür ve İcra Müdür Yardımcısının alınacağı İcra Müdür ve Müdür Yardımcılarını Seçme Sınavı yapılacaktır.

       Elinizde tuttuğunuz İCRA MÜDÜRLÜĞÜNE HAZIRLIK SON TEKRAR SORU BANKASI, 22 Kasım 2020 tarihindeki sınava girecek adayların, sınav kapsamında sorumlu oldukları bütün derslere ÖSYM soru formatı, tarzı ve içeriği kapsamında, İcra Müdür ve Müdür Yardımcılarını Seçme Sınavında soru gelme ihtimali olan tüm konuları, noktaları, önemli detayları içerecek şekilde, büyük bir hassasiyet ve titizlikle hazırlanmıştır.

       22 Temmuz 2020 tarihinde TBMM’de kabul edilip 28 Temmuz 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren ve kamuoyunda “İkinci Yargı Reformu Paketi” olarak adlandırılan 7251 sayılı Kanunun 47 maddesi 6100 sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanununda değişiklikler çok ciddi yenilikler ve değişiklikler getirirken, 3 maddesi de 2004 sayılı İcra ve İflas Kanununu değiştirdi.

       İCRA MÜDÜRLÜĞÜNE HAZIRLIK SON TEKRAR SORU BANKAMIZIN elinizde tuttuğunuz 2. baskısında, 7251 sayılı Kanunun getirdiği yenilikler ve değişikliklerin ilgilendirdiği tüm bölümlerdeki sorular ve cevap kısımları güncellenmiş, genişletilmiş, gerekli uyarı ve açıklamalar ilave edilmiştir.

       İCRA MÜDÜRLÜĞÜNE HAZIRLIK SON TEKRAR SORU BANKASI kitabımızda tamamen sınav kapsamı ve tarzına uygun olarak hazırlanmış toplam 882 adet konularına göre tasnif edilmiş soru bulunmaktadır. Sınava yönelik olarak kanunları okuyup konulara çalışmış adaylar doyurucu açıklamalar içeren 882 soruyu çözerek hem bilgilerini tazeleyerek pekiştirmiş, hem sınav pratiği yapmış, hem de eksikliklerinin farkına vararak sınava daha emin ve donanımlı olarak gireceklerdir.

       22 Kasım 2020 tarihinde yapılacak İcra Müdür ve Müdür Yardımcılarını Seçme Sınavında adaylara, 35 sorudan oluşan Genel Yetenek ve Genel Kültür Testi ile 35 sorudan oluşan Alan Bilgisi Testi uygulanacaktır. Testler aşağıda belirtilen konular ile ilgili çoktan seçmeli sorulardan oluşacaktır:

   Genel Yetenek ve Genel Kültür Testi:
   a) Türkçe, (10 soru)
   b) Matematik (10 soru)
   c) Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, (5 soru)
   d) Türk Kültür ve Medeniyetleri, (5 soru)
   e) Temel Yurttaşlık Bilgisi, (5 soru)

   Alan Bilgisi Testi:
   a) Türk Ticaret Kanununun başlangıç hükümleri, tacirleri düzenleyen birinci kitabın birinci kısmı, ticaret şirketlerinin genel hükümlerini düzenleyen ikinci kitabın birinci kısmı, kıymetli evrakı düzenleyen üçüncü kitabı ve deniz ticaretinde cebri icraya ilişkin özel hükümleri düzenleyen beşinci kitabın sekizinci kısmı, (8 soru)
   b) İcra ve İflas Kanunu, İcra ve İflas Kanununun Tatbikatına Dair Nizamname, İcra ve İflas Kanunu Yönetmeliği, (12 soru)
   c) Harçlar Kanunu, Damga Vergisi Kanunu ve Katma Değer Vergisi Kanunu, (6 soru)
   d) Türk Borçlar Kanununun genel hükümlerini düzenleyen birinci kısmı, (5 soru)
   e) Hukuk Muhakemeleri Kanunu, Bölge Adliye ve Adli Yargı İlk Derece Mahkemeleri İle Cumhuriyet Başsavcılıkları İdari ve Yazı İşleri Hizmetlerinin Yürütülmesine Dair Yönetmeliğin Dördüncü Kısmı, Tebligat Kanunu ve Tebligat Kanununun Uygulanmasına Dair Yönetmelik. (4 soru)

       Alan bilgisi testinde her alt konudan soru yer almayabilecektir.
       22 Kasım 2020 tarihinde yapılacak İcra Müdür ve Müdür Yardımcılarını Seçme Sınavında alan bilgisi kapsamında sorumlu olduğunuz tüm dersleri pratik, hızlı ancak hiçbir konuyu ve sınav detayını atlamaksızın nitelikli bir özetini ve ciddi bir biçimde tekrarını yapmış olacağınız SON TEKRAR Soru Bankasının sınava girecek adayların başarısına katkı sağlamasını dilerim.
   • Baskı Tarihi
   • 2020
   • Baskı Sayısı
   • 2. Baskı
   • Yayınevi
   • Savaş Yayınevi
   • Yazar
   • Dr. Pelin Atila Yörük, Tan Tahsin Zapata, Sinan Sakin, Dr. Ayşe Sarıca, Mustafa Karadeniz
   • Sayfa Sayısı
   • 394
   • Ebat
   • 16X24
   • Cilt
   •  
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789757197164
   MarkaSavaş Yayınevi
   Stok DurumuVar
   9789757197164

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.