Son Nokta GYS Sınavı Çalışma Kitabı Savaş Yayınları 2021

Görsel 1
Akfon Puan : 273
Fiyat:
390,00 TL
İndirimli Fiyat (%30) :
273,00 TL
Kazancınız 117,00 TL
Havale / EFT:
264,81 TL
36,87 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
Aynı Gün Kargo
Son Nokta

T. C. İçişleri Bakanlığı
Görevde Yükselme
Şef-Veri Hazırlama
Kontrol İşletmeni Sınavı
Çalışma Kitabı


Tüm Mevzuat
ve
954 Adet Tamamı Çözümlü Çalışma Sorusu

 
İçişleri Bakanlığı Görevde Yükselme Şeflik ve Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni sınavının içeriği olan Tüm Mevzuat

En önemli yerler ve daha önce sınavlarda sorulan yerler ALTI ÇİZİLİ VE KOYU RENKLEönemli yerler SADECE KOYU RENKLEdaha az önem arz eden yerler ise sadece ALTI ÇİZİLİ şekilde verilmiş

Kanun içindeki konu başlıkları ve alt başlıklar kitap formatına uygun olarak dizayn edilmiş

Kanunların Dipnotlarında yer alan eski tarihli olan ve önemini yitiren yerler kaldırılmış,

Kanunların Dipnotlarda yer alan ÖNEMLİ OLAN VE GÜNCEL DEĞİŞİKLİKLER KOYU renkle ve altı ÇİZİLEREK tasarlanmış

Mevzuatta yer alan tüm SÜRELER göze çarpıp akılda kalması için RAKAM olarak yazılmış

Mevzuatta yer alan tüm TARİHLER göze çarpıp akılda kalması için GÜN, AY, YIL olarak ve RAKAMSAL olarak verilmiş

Mevzuatta yer alan tüm KESİRLİ SAYILAR göze çarpıp akılda kalması için RAKAMSAL olarak formüle

Prof. Dr. Ahmet NOHUTÇU
Kaymakam Ahmet Gazi KAYA

Savaş Yayınları
Eylül 2021


İçindekiler
 
Türkiye Cumhuriyeti Anayasası
Devlet Memurları Kanunu
Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi
Bilgi Edinme Hakkı
Dilekçe Hakkının Kullanılmasına Dair Kanun
Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu
İçişleri Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği
İçişleri Bakanlığı Personeli Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği
Devlet Memurları Disiplin Yönetmeliği
İçişleri Bakanlığı Disiplin Amirleri Yönetmeliği
Resmi Yazışmalarda Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik
Mal Bildiriminde Bulunulması Hakkında Yönetmelik
Valilik ve Kaymakamlık Birimleri Teşkilat, Görev ve Çalışma Yönetmeliği
Sorular

Önsöz
Çok Kıymetli İçişleri Bakanlığı Görevlisi Arkadaşlarımız,

14 Kasım 2021 Pazar günü yapılacak İçişleri Bakanlığı Görevde Yükselme Şeflik ve Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni Sınavına hazırlık amacıyla kaleme alınmış SON NOKTA ÇALIŞMA KİTABImız, sınav kapsamındaki 13 mevzuat ile bu mevzuatı geçmiş yıllardaki soruları da göz önünde bulundurarak en ince ayrıntısına kadar tarayan sınav odaklı hazırlanmış 954 adet tamamı çözümlü sorudan oluşmaktadır.

İş bu kitabımızda; geçmiş yıl sınavları incelenerek sınavda sorumlu tutulan konular ve çıkmış soruların birlikte sentezi neticesinde sınava girecek adayların kitap içeriğimizde yer alan konularda, başkaca kaynağa ihtiyaç duymaması amaçlanarak tüm detay ve inceliklere değinilmiş, bu minvalde mevzuat ve doyurucu açıklamalarıyla sorular KAPSAMLI ve EKSİKSİZ tutulmuştur.

Soruların ve konuların eksiksiz, tam olarak verilmesi ile beraber, önce konu ardından sorularla adayların konuları öğrenmesi kolaylaştırılmakta, bu yöntemle soru pratiği sağlanarak adayın sınavda soruları kavrama ve çözme yeteneği de geliştirilmektedir.

Değerli arkadaşlarımızSON NOKTA ÇALIŞMA KİTABImızda yer alan mevzuatın internetten birkaç saatte indirilebilmesi ve 1 hafta da basılıp size sunulması pekâlâ mümkündü. Böyle bir kolaycılık ve pragmatizm hem kendi mesleklerimizin etik ilkelerine uygun olmazdı hem de sizlere büyük bir saygısızlık olurdu.

Binaenaleyh, kitaptaki her bir mevzuatı, özenli ve dikkatli bir çalışma ve gayretle gece gündüz görevde yükselme sınavlarının sınavı mantığı ve mantalitesi ile satır satır, cümle cümle okuduk, analiz ettik, sınavda gelen ve gelme ihtimali bulunan sorulara odaklanarak dizayn ettik.

Bu bağlamda, sınavda size fazladan doğru yaptıracak her hususu, ayrıntıyı ve noktayı farkına varmanız, öğrenmeniz ve kavramanız için aşağıda belirtilen farklı pedagojik yöntemler ve tekniklerle dikkatlerinize sunduk:

Kitaptaki her bir mevzuatın içindeki: en önemli yerleri ve daha önce sınavlarda sıklıkla sorulan ve sorulma ihtimali kuvvetle muhtemel yerleri ALTI ÇİZİLİ VE KOYU RENKLE
önemli yerleri SADECE KOYU RENKLE;

görece daha az önem arz eden yerler ise sadece ALTI ÇİZİLİ şekilde belirleyerek dikkatinizi çekmeye, odaklanmanıza ve sınav esnasında hatırlamanıza yardımcı olmaya çalıştık.
Gözünüze çarpması ve akılda kalması gereken mevzuatta yer alan:
TÜM SÜRELERİ RAKAM olarak,
TÜM TARİHLERİ GÜN, AY, YIL ve RAKAMSAL olarak,
TÜM KESİRLİ SAYILARRAKAMSAL olarak yazdık ve formüle ettik.
Mevzuatın içindeki orijinal konu başlıklarını ve alt başlıkları kitap formatına uygun olarak dizayn ettik.
Mevzuatın dipnotlarında yer alan önemli olan, sınavlarda çıkabilecek güncel değişiklikler KOYU renkle ve altı ÇİZİLEREK tasarladık.
Mevzuatın dipnotlarında yer alan eski tarihli olan, önemini yitiren ve sınavınızın kapsamına girmeyen bölümleri ya da ibareleri ayıklayıp temizledik.

Çok Kıymetli, Cefakâr ve Taşra Teşkilatının tüm yükünü omuzlayan İçişleri Bakanlığı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı adayları; bir konuyu pekiştirmenin en iyi yolu soru çözmektir. Sınavı kazanmak için öncesinde bol soru çözerek, pratik yapmak başarılı olabilmenizin olmazsa olmaz şartıdır. Sınav öncesinde bol soru çözerek pratik yapanlar, soru çözmeyenlere göre kesinlikle daha fazla başarılı olmaktadırlar.
Sınava hazırlanırken BOL VE ÇOK SORU ÇÖZMEK:

Çalıştığınız konuları daha iyi anlamanızı ve pekişmesini sağladığı gibi, size sınav öncesinde pratik kazandırır, öğrendiğiniz bilgileri geri çağırmayı öğretir ki, sınavda tam da sizden istenen şey budur.
Öğrendiğiniz bilginin nasıl kullanılabileceği hakkında size yol gösterir.
Öğrendiklerinizin çeldirici seçenekleriyle birlikte nasıl sorulabileceği hakkında size fikir verir.
Hangi konulara daha fazla ağırlık vermenizi sağlayarak, gereksiz yerlerde zaman harcamanızı önler, önemsiz yerlerde gezinmenizi engeller ve sınav sürecinde en kıymetli değer olan zamandan tasarruf ettirir.
Sizin değil soru hazırlayanların neyi önemsedikleri ve nasıl soru sorabilecekleri anlamanızı sağlayarak, sınavda soruları kolaylıkla ve rahatlıkla soru çözmenizi sağlar.
Eksik konuları hatırlatarak, ilgili konulara yoğunlaşmanızı sağlar.
Nihayet, sınavda karşılaşacağınız tereddütleri, yanılmaları, şaşırmaları ve aksilikleri önceden deneyimleyerek kendinizden emin ve güvenle gireceğiniz sınavda başarılı olmanızda katalizör etkisi yapar.

’ndaki mevzuatı dikkatlice, altını çizerek, hazmederek okuyup tüm soruları da çözüp bitirdiğinizde, sınav kapsamındaki sorumlu olduğunuz tüm dersleri pratik, hızlı ancak hiçbir konuyu ve sınav detayını atlamaksızın nitelikli bir özetini ve ciddi bir biçimde tekrarını yapmış olacaksınız.İçişleri Bakanlığı Görevde Yükselme Sınavları SON NOKTA ÇALIŞMA KİTABISonuç olarak,
Yazarlar olarak bilgi, bilim, uzmanlık ve tecrübenin referansı ve büyük bir emek ile yazılan bu kitabın, İçişleri Bakanlığı’nın ve mülki idare amirlikleri camiasının mutfağı olan idari hizmetlerinin cefakar emektarlarının muhatabı olduğu Hukuk Müşaviri, Şube Müdürü, Nüfus Müdürü, Yazı İşleri Müdürü, Uzman, Eğitim Uzmanı,  Şef, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni sınavlarında, mesleki kariyer hedeflerinize ulaşmanızda azami katkı sağlaması ve meslek hayatınıza yeni bir vizyon katması dileğiyle şimdiden başarılar diliyoruz.
 
25 Ağustos 2021
Avşa Adası & Sürmene
Prof. Dr. Ahmet Nohutçu
Kaymakam Ahmet Gazi Kaya
 
Diğer Özellikler
Stok Kodu9786257483056
MarkaSavaş Yayınevi
Stok DurumuVar
9786257483056

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.