• Tüm Kategoriler
  • THEMIS Borçlar Hukuku Genel Hükümler - Tolunay Ozanemre Yayla

   THEMIS Borçlar Hukuku Genel Hükümler - Tolunay Ozanemre Yayla
   Görsel 1
   Fiyat:
   85,00 TL
   İndirimli Fiyat (%25) :
   63,75 TL
   Kazancınız 21,25 TL
   63.75 www.akfonkitap.com
   Aynı Gün Kargo
   THEMIS Borçlar Hukuku Genel Hükümler - Tolunay Ozanemre Yayla

    
   Borçlar Hukuku Genel Hükümler dersinin sadece özel hukukun değil, esasen tüm hukukun kavramsal ve düşünsel özünü bünyesinde barındıran bir ders olarak hukukun genel teorisini içermesinden ve hatta hukukun genel teorisini oluşturmasından kaynaklı bir şekilde son derece teorik bir ders olması da öğrenci bakımından dersi kavrama zorluğu yaratan bir diğer husustur. Ancak son tahlilde bu son derece soyut ve teorik ders, hayatın içinden hukukî sorunların çözümünde temel oluşturması nedeniyle hukuk uygulamasının da en önemli ve en yoğun alanlarından biridir.

   Önemle belirtilmelidir ki, her ne kadar modern zamanların vakitsizliği güçleştirse de Borçlar Hukuku Genel Hükümler dersinin anlaşılması kapsamlı kitaplarla mümkündür. Bununla birlikte öğrenme ve bu çerçevede anlaşılan hususların kişisel bilgi toplamının parçası haline getirilmesi de ancak daha kısa kitaplarla bilginin tekrar edilmesiyle mümkün olmaktadır. Borçlar Hukuku Genel Hükümler dersinin temelini öğrenmelerine ve yerine göre tekrar etmelerine ve keza öğrendiklerini içselleştirmelerine ve hatırlamalarına katkıda bulunmak bu kitabın hazırlanmasında temel amaç olmuştur.

   Bu çerçevede bu kitabın, Borçlar Hukuku Genel Hükümler dersi kapsamında çoktan seçmeli sınavlara hazırlanan mezun ve öğrenciler için olduğu kadar, bu dersi öğrenmek isteyen Hukuk Fakültesi öğrencileri için yardımcı kaynak ve İktisadî İdarî Bilimler Fakültesi öğrencileri için de başvuru kaynağı olarak tüm mezun ve öğrencilere faydalı olması umudunu taşımaktayım.

   Konu Başlıkları
   Genel Bilgiler
   Borcun Kaynakları
   Borç İlişkisinin Hükümleri
   Borcun ve Borç İlişkisinin
   Sona Ermesi ve Zamanaşımı
   Borç İlişkisinde Özel Durumlar
    
    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789750268816
   MarkaSeçkin Yayınevi
   Stok DurumuVar
   9789750268816

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.