• Tüm Kategoriler
  • THEMIS Kıymetli Evrak Hukuku Soru Kitabı - Tamer Bozkurt 2022

   Fiyat:
   75,00 TL
   İndirimli Fiyat (%20) :
   60,00 TL
   Kazancınız 15,00 TL
   7,49 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
   Aynı Gün Kargo

   THEMIS Kıymetli Evrak Hukuku Soru Kitabı Tamamı Çözümlü Konu Sıralı, Yeni Sınav Sistemine Uygun, Özgün Sorular - Tamer Bozkurt 2021


   Konu Başlıkları
   Kitap, esas olarak adli hakimlik sınavına hazırlık sürecinde olan meslektaşlarımız düşülerek hazırlanmıştır. Ancak bilgilerini tekrar etmek ve pekiştirmek isteyen hukuk fakültesi öğrencilerinin de yararlanabileceği şekilde kaleme alınmıştır.

   Bu soru kitabı hazırlanırken, öncelikle ilk 18 test konu sıralamasına göre dizilmiş; daha sonra ise tüm konulardan oluşan karma testler gelmiştir. Kitapta toplam 30 test ve 330 soru bulunmaktadır. Tavsiyemiz, öncellikle ilgili konular, kaynaklardan çalışıldıktan sonra, hemen sıcağı sıcağına ilgili konu testlerinin çözülmesi; bu sırada fark edilen eksikliklere geri dönülmesi, tüm konular bittikten sonra da adayın kendisini karma testlerde sınamasıdır. Böylece kıymetli evrak hukuku ile ilgili olarak bütünsel bir bakış açısı ile bilgilerin netleşip netleşmediği ve eksik kalan kısımların neler olduğu saptanacaktır.

   Bu baskıda hem pratik olaylardan oluşan yeni sorular eklenmiş, hem de yanıtlardaki açıklamalar daha da çeşitlendirilmiş, açıklamalar zenginleştirilmiştir. Hemen hemen her konuda, bağlantılı/dolaylı olsa bile soru çıkarılmaya, konular arasında analitik bağlantılar kurulmaya çalışılmıştır. Bazı sorular zor gelebilir. Ancak burada test sorularında ne kadar doğru yanıt çıkarıldığından çok, bu kitabı okuduğunuzda sorular sayesinde bilgilerinizin ne kadar pekişeceği ve daha önemlisi bilmediğiniz veya yanlış bildiğiniz noktaların ne kadarının düzeleceği önem arz etmektedir. Bu açıdan bu seri bir "skor" değil, "çalışma" kitabıdır. Bu noktanın göz ardı edilmemesi gerekir.

   Sorular hazırlanırken Mayıs 2022'ye kadar gerçekleşen tüm mevzuat değişiklikleri dikkate alınmış ve yer yer yanıtların içinde bu noktalara temas edilmiştir.
    
      
      
      
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789750277870
   MarkaSeçkin Yayınevi
   Stok DurumuVar
   9789750277870

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.