THEMIS – Şirketler Hukuku Soru Kitabı Dr. Tamer Bozkurt 2. Baskı, Mayıs 2023

Fiyat:
142,00 TL
İndirimli Fiyat (%20,4) :
113,00 TL
Kazancınız 29,00 TL
Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiğinde
Kitabın Açıklaması
kitap, başta adli hâkimlik olmak üzere KPSS, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Vakıfbank, Ziraat Bankası ve özel bankalar gibi "ticaret hukuku" bilgilerinin sınandığı sınavlara hazırlanan adaylar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Ancak bilgilerini tekrar etmek ve pekiştirmek isteyen hukuk fakültesi öğrencilerinin de yararlanabileceği şekilde kaleme alınmıştır. Bu cilt sadece "Şirketler Hukuku"nu kapsamaktadır. Bu baskı baştan sona tekrar elden geçirilmiş, bazı yazım yanlışları giderilmiş, okuyucularımızdan gelen öneriler dikkate alınmış, 1. baskıdan beri gerçekleşen mevzuat değişiklikleri ilgili yerlere işlenmiştir. Bu kitabın amacı "yalnızca deneme soruları" oluşturulması değil, bir alanın bütününe değinen öğretici bir "çalışma kitabı" yaratılmasıdır.
Son yıllarda hâkim ve savcı yardımcılığı sınavları başta olmak üzere tekrar kısa tarzda da olsa pratik sorulara dönülmeye başlanması nedeni ile testin sonunda pratik olaylardan oluşan bir bölüm de eklenmiştir. Bu sorular da dikkatlice çözülmelidir. Zira pratik olay içinde sorulan/sınanan bir bilginin metin sorusu olarak sorulmasına veya tersine bir engel yoktur. Pratik sorularda yanıtlar oldukça ayrıntılı olarak açıklanmıştır. Bu bilgilerden istifade edilmesi ve diğer konularla bağlantı kurulması tavsiye olunur.
Sorular hazırlanırken, konu tasnifli sorularla karma sorular arasında geçişkenlikler de sağlanmaya çalışılmıştır. Gerçekten de konu tasnifli sorularda taranan bir konu, bir başka boyutu ile ve bir başka formatta tekrar karşınıza çıkarılmıştır. Bu tekrarlar ve küçük dokunuşlar, bilginin yerleşmesini sağlayacaktır.
Kitabın Konu Başlıkları
.
Tamamı Çözümlü 330 Soru
.
Yeni Sınav Sistemine Uygun Soru Kalıpları
.
Özgün ve Konu Sıralı Sorular
.
Ayrıntılı ve Her Bir Seçeneği Değerlendiren Yanıtlar
.
Unutmama Odaklı Uyarılar
Diğer Özellikler
Stok Kodu9789750285189
MarkaSeçkin Yayınevi
Stok DurumuTÜKENDi
9789750285189

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.