THEMIS – Ticari İşletme Hukuku Soru Kitabı Dr. Tamer Bozkurt Nisan 2022

Görsel 1
Akfon Puan : 59
Fiyat:
74,00 TL
İndirimli Fiyat (%20) :
59,20 TL
Kazancınız 14,80 TL
7,39 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
Kitap, esas olarak adli hakimlik sınavına hazırlık sürecinde olan meslektaşlarımız düşünülerek hazırlanmıştır. Ancak bilgilerini tekrar etmek ve pekiştirmek isteyen hukuk fakültesi öğrencilerinin de yararlanabileceği şekilde kaleme alınmıştır. Bu cilt sadece "Ticari İşletme Hukuku"nu kapsamaktadır.
.
Bu soru kitabı hazırlanırken, öncelikle ilk 13 test konu sıralamasına göre dizilmiş; daha sonra ise tüm konulardan oluşan karma testler gelmiştir. Tavsiyemiz, öncellikle ilgili konular, kaynaklardan çalışıldıktan sonra, hemen sıcağı sıcağına ilgili konu testlerinin çözülmesi; bu sırada fark edilen eksikliklere geri dönülmesi, tüm konular bittikten sonra da adayın kendisini "karma testlerde" sınamasıdır. Böylece ticari işletme hukuku ile ilgili olarak bütünsel bir bakış açısı ile bilgilerin netleşip netleşmediği ve eksik kalan kısımların neler olduğunun saptanacaktır

Bu baskı hazırlanırken sorular tekrar gözden geçirilmiş, bazı yazım yanlışları düzeltilmiştir. Hakimlik sınavlarında son yıllarda tekrar kısa tarzda da olsa pratik sorulara dönülmeye başlanması nedeni ile testin sonunda pratik olaylardan oluşan bir bölüm de yazılmıştır.

Test kitabımızda 300 soru bulunmaktadır. Hemen hemen her konuda, bağlantılı/dolaylı olsa bile soru çıkarılmaya, konular arasında analitik bağlantılar kurulmaya çalışılmıştır. Bazı sorular zor gelebilir. Ancak burada test sorularında ne kadar doğru yanıt çıkarıldığından çok, bu kitap okunduğunda sorular sayesinde bilgilerinizin ne kadar pekişeceği ve daha önemlisi bilmediğiniz veya yanlış bildiğiniz noktaların ne kadarının düzeleceği önem arz etmektedir. Bu açıdan bu seri bir "skor" değil "çalışma" kitabıdır. Bu noktanın göz ardı edilmemesi gerekir.

Sorular hazırlanırken 08.03.2022'ye kadar gerçekleşen tüm mevzuat değişiklikleri dikkate alınmış ve yer yer yanıtların içinde bu noktalara temas edilmiştir.

 
Barkod: 9789750276620 Yayın Tarihi: Nisan 2022
Baskı Sayısı:  2 Ebat: 12x23
Sayfa Sayısı: 247 Yayınevi: Seçkin Yayıncılık
Kapak Türü: Karton Kapaklı Dili: Türkçe
Diğer Özellikler
Stok Kodu9789750276620
MarkaSeçkin Yayınevi
Stok DurumuVar
9789750276620

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.