UNO OYUNU

Fiyat:
42,76 TL
Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiğinde

Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

UNO OYUNU

Uno Nasıl Oynanır?

Uno en az 2 kişi ile oynanır. Her oyuncunun birer kart seçmesiyle oyun başlar. En yüksek kartı seçen oyuncu kartları karıştırarak her oyuncuya 7 kart dağıtır. Kalan kartlar, yüzleri gözükmeyecek şekilde çekme destesi olarak yakın bir yere konur. Bu destenin en üstündeki kart yere açılır. Kâğıt dağıtan kişinin solundaki oyuncu, yere kâğıt atacak ilk oyuncudur. Oyuncular, yerdeki kartı elindeki kartlardan bir tanesiyle eşleştirmeye çalışır. Bu eşleştirme sayıya ya da renge göre olabilir. Elde eşleşen kart yoksa çekme destesinden bir kart çekilir. Çekilen kart, eşleşebiliyorsa oyun devam eder. Eşleşmiyorsa sıradaki oyuncu oynar. Elinde son bir kart kalan oyuncu sesli bir şekilde “Uno” demek zorundadır. “Uno” diyen kişinin eli tahmin edilebiliyorsa diğer oyuncular buna göre birbirlerine akıl verebilir. Eğer bu oyuncu “Uno” demez ve diğer oyuncular bunu fark ederse, oyuncu çekme destesinden 2 kart çekmek zorunda kalır. Ayrıca istendiği takdirde aynı renkten iki adet kart atılabilir. Çekme destesinde kart bittiğinde yerdeki deste karıştırılarak çekme destesi olarak kullanılır.

Uno Kartları Nelerdir?

  • Sarı, Mavi, Yeşil ve Kırmızı renk gruplarında 0’dan 9’a kadar sayı kartları
  • 2 Kart Al
  • Yön Değiştir
  • El Geçer
  • Joker
  • 4 Kart Al & Joker
  • Toplam 112 adet kart

Uno Kartlarının Özellikleri

2 Kart Al kartı yere atıldığında sıradaki oyuncunun 2 adet kart çekmesi gerekir ve o el oynayamaz. Bu kart, aynı renklerin uyuşması ile kullanılabileceği gibi farklı renkte aynı kartın üzerine de atılabilir. Aynı kural, bu kart oyun başında açıldığında da geçerlidir. Dört farklı renk grubunda 2’şer adet bulunur.

Yön Değiştir kartı, oyunun akış yönünü değiştirir. Aynı renk kart veya farklı renkten aynı kart üzerine atılabilen bu kart, oyun başı açılırsa önce kağıtları dağıtan kişi oynar ve oyun sağa doğru devam eder. Dört farklı kart grubunda 2’şer adet bulunur.
 

El Geçer kartı, bir sonraki oyuncunun oynamasını engeller. Bu kart da aynı renk kart veya farklı renkte aynı kart üzerine oynanabilir. Oyun başında açılırsa kartları dağıtan kişinin solundaki oyuncu atlanır ve oyun devam eder. Dört farklı renk grubunda 2’şer adet bulunur.

Joker kartını kullanan oyuncu oyundaki kart rengini belirleyebilir. Başka bir kartla oynanabilse dahi oyuncu isterse bu kartı atabilir. Oyunun ilk açılan kartı Joker olursa, kartları dağıtan kişinin solundaki oyuncu kart rengini belirler. Toplam 4 adet bulunur.

4 Kart Al & Joker kartını oynayan oyuncu oyunda devam edilecek kart rengini belirler. Bu oyuncudan sonraki kişi, çekme destesinden 4 kağıt çeker ve o el oynayamaz. Bu kartın oynanabilmesi için oyuncunun elinde yerdeki kağıda uygun bir kağıt olmaması gerekir. Eğer bu kart oyunun başında açılırsa kart ortaya atılır ve yeni bir kart seçilir. Toplam 4 adet bulunur.

Diğer Özellikler
Stok Kodu698759645001
Marka-
Stok DurumuTÜKENDi
698759645001

Ürün Etiketleri

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.