Yakın Eğitim KAİM 5 Kaymakamlık 5 Deneme Tamamı Çözümlü Eylül 2022 (TÜM SORULAR YENİLENDİ)

Görsel 1
Akfon Puan : 98
Fiyat:
150,00 TL
İndirimli Fiyat (%35) :
97,50 TL
Kazancınız 52,50 TL
12,18 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
Aynı Gün Kargo

 

KAİM 5 KAYMAKAMLIK 5 DENEME (YAKIN EĞİTİM YAYINLARI) (2022)

 
2019 ve 2020 yılının en çok edinilen kaymakamlık denemesi olan KAİM 5, KAYMAKAMLIK SINAV FORMATINA EN YAKIN DENEME OLMASIYLA GENİŞ KİTLEDEN HAKKETTİĞİ DEĞERİ ALMIŞTI. GÜNCELLEME VE GELİŞTİRMELERLE  2021 BASKISI HAZIRLANAN KAİM 5, ERKEN HAZIRLIK SÜRECİNİZDE GENEL GELİŞİMİNİZİ ÖLÇÜMLEYECEĞİNİZ BAŞUCU KAYMAKAMLIK DENEMENİZ OLACAKTIR. 
KAİM 5 DENEMEMİN ÖZELLİKLERİNİ LİSTELEYELİM:
- ÇAPRAZ KONTROL EDİLDİ.
- 2021 ŞUBAT AYINA KADAR EN GÜNCEL MEVZUAT TAKİP EDİLDİ.
- Dr. Levent Ersin bizzat yakından tüm yazılış sürecini kontrol etti.
- YİĞİT YILMAZ HEM YAZARLIK, HEM EDİTÖRLÜK, HEM DE KALİTE KONTROL SÜREÇLERİNİ YÜRÜTTÜ.
- AHMET TAŞ, İnsan Hakları Özelinde Yazarlığının Yanı Sıra Diğer Tüm Alanlar için Kontrol Mekanizmasına Katkı Sundu, Tüm Uygulamaları Takip Etti, 2021 yılına özel alınan tüm dönütleri özenle uyguladı. 
- 20 YILIN SORU DAĞILIMI İNCELENDİ.
- SINAV FORMATINA EN YAKIN SORULARIN ÇELDİRİCİLİ SEÇENEKLERİ ÖZENLE HAZIRLANDI.
- TAMAMI DOYGUN ÇÖZÜMLERİYLE AYNI ZAMANDA ÖĞRENME SÜRECİNE DE KATKI SUNMASI HEDEFLENDİ.
 
İlçede Cumhurbaşkanın temsilcisi ve idari yürüme vasıtası olarak görev icra eden kaymakamlık mesleği için ÖSYM tarafından yapılan kaymakam adaylığı sınavında başarılı olmanın ilkeleri bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi ve ilk yapılması gereken sınav konularının iyi bir şekilde çalışılmasıdır. İkinci olarak konu çalışması yapılırken her dersle ilgili konuyu tam olarak pekiştirmek ve sınav sistemine hazır olmak için bolca test sorusu çözmek gerekmektedir.
Konu anlatım ve soru çözümünden sonra sınav atmosferine, heyecanına hazır olmak, bilgilerini ölçmek, sınav sistemini tanımak, eksiklerini görüp tamamlamak adına deneme çözmek önemlidir. Keza denemelerin birinci önceliği de telafisi olmayan sınav öncesi adayı defalarca sınayarak yapılabilecek hataları minimum seviyeye düşürerek sınav tecrübesi kazandırmak olmalıdır.
Tüm bu perspektifler doğrultusunda tamamen sınav formatında, sınav müfredatının tamamını kapsayacak şekilde ve en önemlisi müfredatın dışına çıkmayacak şekilde Kaim 5 Denemeleri hazırlanmıştır.
Kaim 5 Kaymakamlık Denemeleri hazırlanırken son 20 yılın sınav sorularının konu dağılımları incelenmiş ve sınava yakın sistemde hazırlanmasına azami dikkat edilmiştir.
Kaymakam Adaylığı sınavında 34 sorudan oluşan Genel Yetenek ve Genel Kültür Testi ile 66 sorudan oluşan Alan Bilgisi Testi bulunmaktadır. Toplam 100 sorudan oluşan sınav test sorularından oluşmaktadır. Genel Yetenek ve Genel Kültür Testi: Türkçe (14), Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi (4), Türkiye'nin Sosyo-Ekonomik Yapısı (10) ve Türkiye'de Demokratikleşme ve İnsan Hakları (6) sorudan oluşmaktadır. Alan Bilgisi Testi: Anayasa Hukuku (13), İdare Hukuku (18), Türkiye'nin İdari Yapısı (14), Türkiye'de Mahalli İdareler (9), Ekonomi (12) sorudan oluşmaktadır.
Sınavda adayın doğru sayısından yanlış sayısının dörtte biri düşürülerek neti hesaplanmaktadır. Adayın yapmış olduğu net sayısı sınav puanının oluşturmaktadır. Sınavda başarılı olmak için asgari 70 puan almak koşuluyla ilk 400 aday arasında yer almak gerekiyor. 400. Adayla aynı neti yapan tüm adaylar mülakata hak kazanmaktadır.
Kaim 5 Denemeleri ile ilk 400’de olmanızı umuyor, sınavda başarılar diliyoruz. 

 
 
 • Genel Özellikler
 • Baskı Tarihi
 • Eylül 2022
 • Baskı Sayısı
 • 1. Baskı
 • Yayınevi
 • Yakın Eğitim
 • Yazar
 • Dr. Levent Ersin, Yiğit Yılmaz, Zuhal Aydın, Ahmet Taş, Burcu Doğan, Ferhat Kayacan
 • Sayfa Sayısı
 • 5 Deneme
 • Ebat
 • 16x24
 • Cilt
 • -
Diğer Özellikler
Stok Kodu9786057069481
MarkaYakın Eğitim
Stok DurumuVar
9786057069481

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.