Yerel Yönetimler Kentleşme ve Çevre Soru Bankası Sezgin Sezgin 2022

Görsel 1
Akfon Puan : 102

Bu fiyata son 65 ürün !

Kampanya stoğu tükendiğinde ürünün fiyatı 170,00 TL olacaktır.
Fiyat:
170,00 TL
İndirimli Fiyat (%40) :
102,00 TL
Kazancınız 68,00 TL
Havale / EFT:
98,94 TL
13,78 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
SUNUŞ

Değerli meslektaşlarım ve kıymetli öğrenci arkadaşlarım;

Çıkmış soruları inceleme, ÖSYM ve diğer kurumlar bizim alanımızdan ne tarz sorular soruyorlar düşüncesi, lisans eğitimim süresince Prof. Dr. Hikmet YAVAŞ hocamdan bu yana devam etmekteydi. Nitekim yüksek lisans ders döneminin ardından çalışma ve ilgi alanımın yerel yönetimler, kent ve çevre konuları üzerinde yoğunlaşmasıyla bu alanda takip ettiğim soru çeşitliliğini de artırma fırsatına sahip oldum. Hem zamanında bu yollardan geçmiş bir öğrenci olarak hem de halâ öğrenme yolunda çabasını devam ettiren Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında bir doktor olarak soru çeşitliliğine ulaşma konusunda bir eksikliğin olduğu kanaatindeyim. Sizlere bu yolda ışık olması adına, bir süredir üzerinde çalıştığım Yerel Yönetimler, Kent ve Çevre konularındaki soru havuzumu bir kitap haline getirerek sizlerle paylaşmak istedim.

Kıymetli meslektaşlarımın gözünden bu kitaba baktığımda; Yerel Yönetimler, Kent ve Çevre konularında öğrenci arkadaşlarımızın bu konulardaki bilgi düzeyini ölçebileceğimiz, hangi noktalarda eksiklikleri olduğunu anlayabileceğimiz ve en önemlisi mevcut konulardaki soru çeşitliliğini zenginleştirebileceğimiz bir kaynak olduğunu düşünüyorum. Öğrenci arkadaşlarımın gözünden bu kitaba baktığımda ise öncelikle bilmenizi isterim ki; kitapta yer alan tüm konularla ilgili gerek ÖSYM’nin gerekse Türkiye’de faaliyet gösteren açık öğretim fakültelerinin çıkmış soruları incelenmiş olup soruların büyük bir kısmı bahsedilen kurumların soru stilleri göz önüne alınarak yazılmıştır. Aynı zamanda ilgili konulardaki öncü kitapları inceleyerek henüz sorulmamış ancak sorulması muhtemel birçok soruya da sizler için kitabımda yer verdim. Tüm bahsettiklerimin dışında hayatınızın her aşamasında karşınıza çıkabilecek, özünde genel kültürü de barındıran çeşitli güncel sorularla da kitapta karşılaşacaksınız. Bu kitaptaki soruları özümsediğinizde farklı soru çeşitlerini görme imkânına sahip olacağınızdan; bu kitabın sizleri ilgili alandaki lisans ve lisansüstü derslerinizde, KPSS A Grubu (Kamu Yönetimi) ve Kaymakamlık sınavlarınızda bir adım öteye taşıyacağını düşünüyorum.

Sözlerimi toparlarken eğitim hayatım süresince desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen kıymetli aileme sonsuz teşekkür ederek kitabımı kendilerine armağan ediyorum.Akademik hayatım süresince kıymetli bilgilerinden faydalandığım tüm hocalarıma; akademik kariyerime yön veren Prof. Dr. Ahmet MUTLU’ya, Doç. Dr. Sevim BUDAK’a ve Doç. Dr. İskender GÜMÜŞ’e ve tüm çalışma arkadaşlarıma desteklerinden dolayı minnettarım. Son olarak kitabım yayınlanmasına destek olan AKFON Kitap Sahibi ve çalışanlarına teşekkür ederim.

Saygılarımla,
Dr. Sezgin SEZGİN
 
Baskı Tarihi              Eylül 2022                               
Baskı Sayısı  1. Baskı
Yayınevi  Akfon Yayınevi
Yazar  Dr.Sezgin SEZGİN
Sayfa sayısı  102
Ebat  16X24
Diğer Özellikler
Stok Kodu9786257125857
MarkaAkfon Yayınevi
Stok DurumuVar
9786257125857

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.